آموزش برنامه نویسی از اهمیت بالایی برخوردار است چرا که برنامه نویسی یک حرفه و شغل بین المللی و بسیار پر درآمد می باشد و قرصت های شغلی فراوانی برای افراد در ین زمینه فراهم می آورد. شاید پیش خود بگویید که چرا شغلی بین المللی؟شما چه در یک روستای دور افتاده زندگی کنید و چه در یک شهر مدرن ، برنامه نویسی یک مفهوم ثابت و مشخصی دارد و همانند بسیاری از شغل ها که بر اساس فرهنگ در کشورهای مختلف روش پیاده سازی و اجرای مختلفی دارند ، نمی باشد و در همه جای دنیا یک استفاده واحد دارد بنابراین شما اگر در همان روستای دور افتاده هم یکی از زبان های برنامه نویسی را به خوبی یاد بگیرید، در همه جای دنیا می توانید به عنوان یک برنامه نویس به فعالیت بپردازید.

آموزش برنامه نویسی در ارومیه

برنامه نویسی یک شغل تمیز می باشد !!!

شغل برنامه نویسی

شاید پیش خود بگویید برنامه نویسی یک شغل تمیز!!! منظور از تمیز بودن یک شغل چیست؟ برای روشن شدن این موضوع چند مثال از رشته ها و شغل های دیگر می آورم که به وضوح معنی تمیز بودن شغل برنامه نویسی را درک کنید.


یک مهندس عمران را در نظر بگیرید که همیشه در حال ساخت و اجرا یا نظارت پروژه های ساختمانی چندین طبقه کار در ارتفاع طراحی راه ها و جاده های مختلف یا اجرای سدها و یه طور کلی در گرما و سرما باید حضور فیزیکی در پروژه ها داشته باشند که دردسرهای خیلی بزرگی را به دنبال دارند..

یک مهندس شیمی را در نظر بگیرید که در آزمایشگاه ها با انواع مختلف مواد شیمیایی و غیره سرو کله می زنند که می تواند خطرات زیادی برایشان به دنبال داشته باشد (خصوصا در آینده)

یک مهندس معدن را در نظر بگیرید که در معادن مختلف در شهرها و کشورهای مختلف مشغول کارند و شامل خطرات زیادی می شوند.

همینطور یک مهندس مکانیک یا برق یا صنایع و … همه و همه از نوع شغل هایی هستند که باید در محیط فیزیکی و میدانی اجرا شوند.

شغل تمیز برنامه نویسی بدین صورت می باشد که به یک اتاق مجهز به یک میز و یک کامپیوتر و یک اینترنت نسبتا پرسرعت خلاصه می شود. در سرما جلوی بخاری و در گرما جلوی کولر ، زیر سقف بدور از گرد و خاک و شرایط نامساعد جوی با یک فنجان قهوه یا نسکافه روی مز به فعالیت برنامه نویسی مشغول می شوند.

الان دیگه تمیز بودن شغل برنامه نویسی و اهمیت آموزش برنامه نویسی و قضاوت آن با خودتان

برنامه نویسی یکی از شغل های پر درآمد دنیا می باشد.

آموزش برنامه نویسی هیوا وب

اگر نگاهی به میزان درآمد شغل برنامه نویسی در کشورهای مختلف دنیا بیاندازید متوجه این قضیه می شوید که راه درست را انتخاب کرده اید. بله ، این شغل و حرغه یکی از پردرآمدترین شغل های اکثر کشورها به حساب آمده به طوری که خیلی از کشورهای مهم نظیر : کانادا ، آلمان ، شرط مهاجرت و اقامت در آن ها نیروی متخصص برنامه نویس و IT می باشد. مهارت هایی از قبیل برنامه نویسان موبایل ، بازاریابان شبکه های اجتماعی ، برنامه نویسان کامپیوتر ، گرافیستان ، طراحانن وب سایت و یکی از شغل های مرتبط با برنامه نویسی و صنعت IT

انتخاب زبان برنامه نویسی مناسب

یکی از دغدغه های همیشگی افراد علاقه مند به یادگیری برنامه نویسی این است که کدام زبان برنامه نویسی از همه زبان ها بهتر است؟ کدام زبان برنامه نویسی درآمد بیشتری دارد؟ کئام زبان برنامه نویسی مخاطب و استفاده بیشتری دارد؟ و از این مدل سوال ها

منطقی ترین پاسخی که به این سوال ها می توان داد این است که درست است درآمد یک مقوله مهم به حساب می آید ولی علاقه یک مولفه خیلی مهم تر می باشد. شما باید ابتدا شناخت نسبی به زبان های برنامه نویسی و کاربرد هر کدام از آنها داشته باشید تا بتوانید علاقه و استعداد خود را در این دسته ها محک بزنید و بتوانید  دسته مورد علاقه خود را بیابید.آژانس دیجیتال مارکتینگ هیوا وب با ارایه آموزش برنامه نویسی در زمینه های مختلف بهترین گزینه برای شماست .

 دسته های برنامه نویسی عمدتا به 3 مولفه تقسیم بندی می شوند:

آموزش زبان برنامه نویسی هیوا وب

دسته های برنامه نویسی

آموزش برنامه نویسی هیواوب

وقتی با تک تک این دسته ها و کارها و پروژه هایی که می توان از طریق آن ها انجام داد و قدرت آنها آشنا شدید الان مسیر خودتان را تا حدودی مشخص کرده اید، سپس در آن دسته دنبال زبان های برنامه نویسی و تکنولوژی های مرتبط باشید و سعی کنید شناخت  خوبی از آنها بیابید تا بتوانید مسیرتان را هموارتر و کامل تر مشخص کنید.

به عنوان مثال : یک فرد به دسته زبان های برنامه نویسی موبایل علاقه مند است ، این شخص بعد از شناخت زبان ها و تکنولوژی های این دسته، شاهد این می باشد که سیستم عامل اندروید از همه سیستم عامل های دیگر پر استفاده تر بوده و افراد بسیاری از این سیستم عامل در گوشی های هوشمند خود استفاده می نمایند. بنابراین بر اساس این شناخت می توانید به راحتی تخصص اندروید را انتخاب کنید.

یک سری آمارها سالانه از طرف وبسایت هایی همچون stackoverflow در مورد پرکاربردترین زبان های برنامه نویسی ، بازارکار زبان های برنامه نویسی ، دوست داشتنی ترین زبان های برنامه نویسی ، ترسناک ترین زبان های برنامه نویسی، محبوب ترین زبان های برنامه نویسی ، پردرآمدترین زبان های برنامه نویسی و این چنین آمارهایی منتشر می شود که می توان از آنها استفاده کرد.

چگونه آموزش برنامه نویسی را شروع کنیم

چگونه برنامه نویسی یاد بگیرم ؟؟؟

اکنون که زبان برنامه نویسی خود را انتخاب کرده اید نوبت این فرا می رسد که چکونه آموزش کاربردی برنامه نویسی را شروع کنیم؟

شما راه های مختلفی برای شروع برنامه نویسی پیش رو دارید . شرکت در دوره های حضوری برنامه نویسی یکی از راه هاست که می توان نتیجه خوبی از آن ها گرفت. توصیه من به شما در انتخاب دوره آموزش حضوری برنامه نویسی مناسب ، وسواس و دقت خیلی بالایی به خرج دهید تا نتیجه خوبی بگیرید.

خرید پکیج آموزش عملی و کاربردی برنامه نویسی به صورت فیلم های آموزشی هم یکی از راه های آموزش پروژه محور برنامه نویسی می باشد که می توان بدون رفتن و حاضر شدن در سر کلاس های حضوری ، در منزل به آموزش بپردازید. البته این روش به لحاظ پشتیبانی نسبت به کلاس های حضوری ضعیف تر می باشد.

آموزش آکادمیک برنامه نویسی از طریق کتاب هم یکی دیگر از روش های آموزش تئوری برنامه نویسی می باشد که بدلیل عدم کار عملی و پروژه محور بودن  این متد آموزشی ، بیشتر برای شناخت کلی و مطالعه بیشتر مورد استقبال قرار می گیرد.

راه دیگری برای آموزش حرفه ای برنامه نویسی استفاده از وب سایت های آموزش آنلاین برنامه نویسی از طریق وبلاگ و پست ها یا پادکست های صوتی ، فیلم های آنلاین و … می باشد که این گزینه هم می تواند به نوبه ی خود موثر واقع شود

بعد از اتمام دوره آموزش بیکار نشینید

آموزش برنامه نویسی

دقیقا بعد از اتمام دوره آموزش برنامه نویسی سعی کنید که در یک محیط کاملا عملی مشغول به کار شوید. شاید دقیقا همان اوایل کار به شما حقوق زیادی پرداخت نشود یا شما به عنوان نیروی کار آموزی در آنجا به کار گرفته شوید ، هر طوری که به کار گرفته شوید مهم نیست حتی بدون حقوق!!!

مهم این است که بلافاصله بعد از اتمام دوره  آموزش پروژه محور برنامه نویسی ، سعی کنید آموخته های خود را در قالب پروژه های تجاری و عملی در یک محیط واقعی به چالش بکشید و این یکی از نکات خیلی مهم و ضروری می باشد که باید توجه زیادی به آن کرد.

شرکت مهندسی فناوری اطلاعات هیواوب با برگزاری دوره های آموزش کاربردی برنامه نویسی به صورت کاملا عملی ویژه بازارکار سعی در پرورش متخصصان و برنامه نویسان خبره ای دارد که بلافاصله بعد از اتمام دوره آموزش جذب و استخدام بازار کار شوند.

شرکت مهندسی فناوری اطلاعات هیواوب علاوه بر آموزش یک بستر کارآموزی در یک شرکت واقعی و کار بر روی پروژه های تجاری و واقعی را برای همه دانشجویان گرامی فراهم آورده است که دقیقا بعد از اتمام دوره آموزشی مدتی را در این محل مشغول کار عملی و پروژه های واقعی و تجاری شوند تا همه ی مهارت عملی لازم را برای ورود به بازارکار بدست آورند.

دوره های آموزشی آژانس دیجیتال مارکتینگ هیوا وب

شرکت مهندسی فناوری اطلاعات هیواوب دوره های آموزش برنامه نویسی مختلفی را برگزار میکند که در زیر لیست همه این دوره ها را مشاهده می فرمایید:

 دوره آموزش جامع برنامه نویسی اندروید ویژه بازارکار

 دوره آموزش جامع برنامه نویسی php ویژه بازارکار

دوره آموزش جامع برنامه نویسی جاوا ویژه بازارکار

دوره آموزش جامع برنامه نویسی جاوا اسکریپت ویژه بازارکار