info@hiwaweb.com

044-32256700

09334433353

مشاوره رایگان - 09334433353

الگوریتم اینستاگرام در سال ۲۰۲۱ چیست؟ چقدر از الگوریتم میدونی؟
0 (0)

الگوریتم اینستاگرام در سال ۲۰۲۱

اگر از خود می پرسید که آیا الگوریتم اینستاگرام در سال ۲۰۲۱ چگونه کار می‌کند؟ به جای مناسب آمده اید. الگوریتم یعنی هوش مصنوعی و یک سری قانون و قواعد که با انجام اونها میتونی خیلی راحت پیشرفت بکنی. تیم هیوا وب با برسی تمام الگوریتم های اینستاگرام در خدمت شما عزیزان هست تا بتواند مطالب مهمی در اختیار شما قرار دهد. در ادامه با ما همراه باشید تا در مورد قسمتی از نکات مهم الگوریتم صحبت کنیم.

 

نحوه کار الگوریتم اینستاگرام در سال ۲۰۲۱

 

الگوریتم اینستاگرام در سال ۲۰۲۱ چیست؟

الگوریتم اینستاگرام تصمیم می گیرد که کدام محتوا دیده شود. هر بار که شخص برنامه را باز می کند، الگوریتم فوراً تمام محتوای موجود را بررسی می کند و تصمیم می گیرد:

کدام پست ها به بالای خبرخوان می رسد و به چه ترتیب؛
کدام پست ها در برگه جستجو نشان داده شده اند.
استوری ها، ویدئوهای زنده ، Reels و IGTV به چه ترتیب در فید و برگه های مربوطه و غیره نمایش داده می شوند.

در اصل، الگوریتم اینستاگرام مجموعه قوانینی است که دسترسی ارگانیک محتوای شما را کنترل می کند. و برای این کار ارزش زیادی دارد قرار دهید. با این حال، اینستاگرام می گوید قبل از اجرای الگوریتم در سال 2016، مردم 70 درصد از پست ها و 50 درصد از پست های دوستان خود را از دست می دادند.

چگونه الگوریتم تصمیم می گیرد که آیا ارزش نمایش یک قطعه از محتوا در یک زمان خاص را دارد؟

 

الگوریتم اینستاگرام در سال ۲۰۲۱

 

اساساً، رفتار گذشته کاربر را بررسی می کند، همه پست ها یا مطالب موجود را برسی می کند. و سپس هر یک را ارزیابی می کند تا پیش بینی کند که چقدر برای آن کاربر جالب است. جالب ترین مطالب به بالا می رود. برای انجام این کار، هزاران نقطه داده جداگانه را در نظر می گیرد، که به عنوان سیگنال های رتبه بندی نیز شناخته می شوند.

 

رتبه بندی سیگنال های الگوریتم اینستاگرام در سال ۲۰۲۱

 

علائم رتبه بندی الگوریتم اینستاگرام در سه دسته اصلی قرار می گیرد:

ارتباط

 

رتبه بندی سیگنال های الگوریتم اینستاگرام در سال ۲۰۲۱

این الگوریتم فرض می کند افرادی که در گذشته با حساب شما ارتباط برقرار کرده اند، به محتوای جدید شما علاقه مند خواهند شد. بنابراین وقتی تصمیم می گیرد که پست را به یکی از دنبال کنندگان خود نشان دهد یا خیر، رابطه شما را ارزیابی می کند:

  • آیا همدیگر را دنبال می کنید؟
  • آیا آنها شما را با نام جستجو کردند؟
  • آیا به یکدیگر پیام می دهید یا نظر می دهید؟
  • آیا در پست های خود یکدیگر را تگ می کنید؟
  • آیا آنها پست های شما را ذخیره می کنند؟

اگر از یک حساب تجاری استفاده می کنید، احتمالاً با هزاران دنبال کننده خود بهترین دوستان نیستید. اما اگر مخاطبی دارید که وفادار و پیوسته با محتوای شما درگیر است، الگوریتم آن را تشخیص می دهد.

به عبارت دیگر، مطمئن باشید که تعامل با دنبال کنندگان شما واقعاً به افزایش دسترسی ارگانیک شما کمک می کند. (علاوه بر اینکه گزارشات تحلیلی ماهانه شما زیبا به نظر می رسند).

به موقع بودن

الگوریتم اینستاگرام همچنین فرض می کند که جدیدترین پست ها برای افراد مهم ترین هستند. در حالی که اینستاگرام اصرار دارد که همه پست ها، در برهه ای از زمان، در فید کاربر نمایش داده شوند. پست های جدید اغلب در خوراک خبری بالاتر از پست های قدیمی رتبه بندی می شوند.

برای مارک ها، این بدان معناست که یکی از ساده ترین راه ها برای افزایش دسترسی به اینستاگرام، ارسال پست زمانی است که مخاطبان آنلاین هستند.

سایر علائم رتبه بندی

 

نحوه کار الگوریتم اینستاگرام در سال ۲۰۲۱ چیست؟

اینستاگرام همچنین به سه عامل دیگر اشاره کرده است که بر دسترسی ارگانیک شما تأثیر می گذارد. اما بیشتر از رفتار شما با رفتار مخاطبان شما ارتباط دارد:

دفعات استفاده: اگر فالوورهایی دارید که فیدهای خود را 12 بار در روز باز می کنند، بیشتر از افرادی که اینستاگرام را در روز چک می کنند، پست شما را خواهند دید. افرادی که برنامه را باز نمی کنند، اغلب با محتوای عقب افتاده مواجه می شوند. و بنابراین برای انتخاب آنچه می بینند بیشتر به الگوریتم اعتماد می کنند.
این منطق مشابه موارد فوق است: افرادی که 1000 اکانت را دنبال می کنند نسبت به کسانی که 100 اکانت را دنبال می کنند پست های بیشتری را از دست می دهند.
زمان حضور: اگر دنبال کنندگان شما زمان زیادی را در پیج شما باشد، به احتمال زیاد همه پست های موجود را مشاهده می کنند.

در آخر

ممنونیم از شما که تا پایان این مقاله همراه ما بودید. در ضمن شرکت طراحی سایت هیوا وب برای کسب و کارهای فعال در اینستاگرام خدمات مختلفی شامل طراحی سایت، تولید محتوا و سایر خدمات مربوط به اینستاگرام را ارائه می دهد. اگر برای کسب کار خودتون وب سایت ندارید میتونید از طریق لینک قیمت طراحی سایت از تعرفه های طراحی سایت مطلع شوید و از مشاوره های رایگان هیوا وب استفاده کنید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تبلیغات

مشاوره آنلاین