[vc_row][vc_column][vc_row_inner][vc_column_inner width=”1/2″][vc_column_text]محتوا[/vc_column_text][/vc_column_inner][vc_column_inner width=”1/2″][vc_column_text css_animation=”fadeIn”]محتوا در دنیای آنلاین بسیار مهم است و محتوای با کیفیت بسیار مهمتر می باشد. گفته می شود که شما می توانید کارهای شگفت انگیزی با یک محتوای شگفت انگیز انجام دهید، اما چرا این مهم است؟ خب، دو دلیل عمده وجود دارد که نشان می دهد چرا مردم سعی می کنند محتوایی با کیفیت بالا ایجاد کنند، در ضمن آن ها برای این کار وقت زیادی را نیز صرف کنند:

محتوای با کیفیت می تواند به SEO وب سایت شما کمک کند.

این به شما کمک می کند تا بتوانید تعداد زیادی از بازدیدکنندگان و مشتریان بالقوه را به سایت خود هدایت کنید.

سرمایه گذاری در زمان و کار لازم برای ایجاد محتوای خوب، می تواند به شما در ایجاد یک نام تجاری بزرگ، قابل تشخیص و موفق کمک کرده و توجه همه را به خود جلب کند. یک راه دیگر این است که محتوای کم کیفیتی ایجاد کنید و به مسیری بروید که شما را به هیچ جایی نمی رساند.[/vc_column_text][/vc_column_inner][/vc_row_inner][vc_column_text css_animation=”fadeIn”]محتوا بسیار مهم است. به همین دلیل است که امروزه تعداد زیادی از بازاریابان محتوا، محتوای بروز ایجاد می کنند. ممکن است شما نیز بخواهید به این هدف برسید یا اینکه به عنوان رهبر  یک کسب و کار به محتوای خوب نیاز داشته باشید. در هر صورت، شما باید یاد بگیرید که چگونه می توان همه روزه محتوای با کیفیت تولید کرد.

 

راهکار آن به نظر بسیار ساده است، زیرا شما فقط باید به طور مرتب محتوای خوبی را برای سایت یا وبلاگ خود ایجاد کنید تا بتوانید ترافیک را افزایش دهید، و رتبه ی SEO خود را بهبود ببخشید. اولین چیزی که باید بدانید این است که گوگل نیز وب سایت هایی با محتوای با کیفیت را دوست دارد.

 

در صورتی که گوگل اینگونه فکر می کند، اگر بخواهید به هدف خود برسید، باید تلاش کنید. گوگل رسما اعلام کرده است که وب سایت ها یا وبلاگ هایی را که مطالب تکراری دارند مجازات خواهد کرد و با جدیت برای یافتن چنین وب سایت هایی تلاش می کند.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text css_animation=”fadeIn”]

چرا کیفیت محتوا بسیار مهم است؟

[/vc_column_text][vc_row_inner][vc_column_inner width=”1/2″][vc_column_text]محتوا[/vc_column_text][/vc_column_inner][vc_column_inner width=”1/2″][vc_column_text css_animation=”fadeIn”]قبل از انجام هر کاری، شما ابتدا باید درک کنید که چرا گوگل به کیفیت محتوا اهمیت می‌دهد و چرا این عامل بسیارمهم است. اول از همه علت این است که آن‌ها کسب‌وکارها و محصولات را جست و جو می کنند تا بتوانند نتایج جستجوی کافی به مردم ارائه ‌کنند.

 

گوگل قصد دارد تا آنجا که ممکن است به سوالات مردم پاسخ دهد. علاوه بر این ، آن‌ها می‌خواهند همه چیزرا شهودی کرده و با روند استفاده از تکنولوژی تطبیق دهند. در گذشته، کلمات کلیدی به این مساله کمک می کردند اما امروزه آن‌ها کمی آزار دهنده شده اند.

این به این دلیل است که بسیاری از بازاریابان با روش های اشتباه از کلمات کلیدی استفاده می‌کنند به طوری که گوگل حتی نمی تواند تشخیص بدهد که یک صفحه درباره چه چیزی است، در حالی که از طرف دیگر بسیاری از افرادی که در اینترنت جستجو می‌کنند، از کلمات کلیدی نادرست برای پرسیدن سوال خود استفاده می‌کنند –و این مساله باعث بروز مشکل می‌شود.[/vc_column_text][/vc_column_inner][/vc_row_inner][vc_column_text css_animation=”appear”]به همین دلیل است که گوگل الگوریتم‌های خود را به روز رسانی کرده است. هر تکرار جدید به موتور جستجو اجازه می‌دهد تا با نگاه کردن به متن جستجوی قبلی، مکان کاربر و بسیاری دیگر از معیارهای مختلف، حدس بزند که یک کاربر به دنبال چه چیزی است.

 

گوگل می‌خواهد در جستجوها یک تجربه تعاملی برای کاربران خود ایجاد کند. در گذشته، اگر می‌خواستید تعریف چیزی را پیدا کنید، باید سایتی پیدا می کردید که دارای این نوع اطلاعات بود، اما امروزه شمامی‌توانید به سادگی ” تعریف” را به جستجوی خود اضافه کنید و فورا تعاریف مختلفی را در مورد یک موضوع خاص از منابع مختلف به دست آورید.

 

گوگل همیشه به دنبال بهبود تجربه کاربر است و یک روز احتمالا روند جستجو را به جست و جو با صدا (Voice-Operated) تغییر خواهد داد. این یک داستان ‌تخیلی نیست و احتمالا در آینده نزدیک اتفاق خواهد افتاد. به همین دلیل است که بازاریابان و کسب و کارها باید خود را دائما با گوگل به روزرسانی کنند تا بتوانند مسیر درست را پیدا کنند.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text css_animation=”fadeIn”]

دستورالعمل‌های گوگل برای ایجاد محتوای با کیفیت را دنبال کنید

[/vc_column_text][vc_row_inner][vc_column_inner width=”1/2″][vc_column_text]محتوا[/vc_column_text][/vc_column_inner][vc_column_inner width=”1/2″][vc_column_text css_animation=”fadeIn”]گوگل دارای یک راهنمای Starter  برای SEO است که می‌تواند به عنوان یک مرجع خوب برای به دست آوردن محتوای با کیفیت مورد استفاده قرار گیرد. در این راهنما توصیه‌های خوب زیادی وجود دارد که می‌توانید یاد بگیرید تا از انجام اشتباهات بزرگ اجتناب کنید.

 

به طور خلاصه، گوگل به شما می‌گوید که چه کارهایی را نباید انجام دهید، از جمله افزودن لینک های شکسته به محتوای خود، ترویج اطلاعات نادرست، اشتباهات تلفظی و دستور زبان، خسته کردن کاربران  با تبلیغات، و بسیاری از نکات دیگر.[/vc_column_text][/vc_column_inner][/vc_row_inner][vc_column_text css_animation=”fadeIn”]با این حال، این چیزها بیشتر بر روی جنبه SEO محتوای شما تمرکز دارند و گوگل هیچ توصیه ی دیگری در مورد چگونگی بهبود کیفیت محتوای شما ارائه نمی‌کند. آن‌ها فقط می‌گویند که کیفیت مهم است، و نتایج شما را به طور کلی بهتر خواهد کرد.

 

با این حال، هنگامی که به متن نگاه می‌کنیم این لحن کلی چند چیز را به ما می‌گوید و می توانیم درس‌های ارزشمندی را در مورد آنچه که در ایجاد محتوا مهم است ، یاد بگیریم. 

 [/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text css_animation=”fadeIn”]

اینکار باید انجام شود

[/vc_column_text][vc_row_inner][vc_column_inner width=”1/2″][vc_column_text]محتوا[/vc_column_text][/vc_column_inner][vc_column_inner width=”1/2″][vc_column_text css_animation=”fadeIn”]این جمله یعنی چه؟ یعنی اینکه افراد باید درگیر محتوای شما شوند و زمان زیادی را با آن سپری کنند. این امر می‌تواند از طریق طراحی، از جمله تصاویر محصول، کارکنان سازمان، و غیره انجام شود. به بازدیدکنندگان اجازه دهید تا با اطمینان از اینکه شما هیچ گونه خطای واقعی، سبکی یا املایی ندارید، از محتوای شما استفاده کنند.

 

می‌توانید تبلیغات را در محتوای خود بگنجانید، اما باید یک سری آزمایش‌های کاربری برای مشخص کردن اینکه چقدر آن‌ها بر تجربه بازدیدکنندگان شما تاثیر می‌گذارند ، انجام دهید. هرگز به تبلیغات خود اجازه ندهیدکه محتویات شما را خراب کند و بیش از حد توجه بازدیدکنندگان را جلب کنند. همچنین می توانید ویجت های رسانه های اجتماعی،جعبه‌های اظهار نظر و دکمه‌های CTA  را به محتوای خود اضافه نمایید.[/vc_column_text][/vc_column_inner][/vc_row_inner][vc_column_text css_animation=”fadeIn”]کار کردن به صورت عملی باعث می شود تا مخاطبان خود را درگیر کنید، چرا که این کار به آن ها این حس را می‌دهد که چگونه می‌توانند اطلاعاتی که از یک محتوای خاص یاد گرفته‌اند را عملی کنند. به مردم بی‌احترامی نکنید و به آن‌ها دستور ندهید که باید چه کار کنند، به جای آن به آن‌ها احترام بگذارید و به آن‌ها نشان دهید چگونه می توانند از اطلاعات موجود در محتوای شما به درستی استفاده کنند.

 

به عنوان مثال، اگر پست‌ وبلاگ می‌نویسید ، همیشه به نکات ریز مربوط به استفاده از اطلاعاتتان،اشاره کنید. افرادی که این نوع از پست ها را می‌خوانند، می‌خواهند چیزهای جدیدی یادبگیرند ویا در کاری پیشرفت کنند، بنابراین این کار را برایشان آسان‌تر کنید و سعی کنید اطلاعاتی که ارائه می‌دهید روشن و واضح باشند.

 [/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text css_animation=”fadeIn”]

باید یک تجربه ی عالی ایجاد کند

[/vc_column_text][vc_row_inner][vc_column_inner width=”1/2″][vc_column_text]محتوا[/vc_column_text][/vc_column_inner][vc_column_inner width=”1/2″][vc_column_text css_animation=”fadeIn”]چه باور کنید چه نکنید، گوگل شدیدا به دنبال ادغام SEO  و UX  است. در واقع آن‌ها می‌خواهند که ایجاد کردن محتوایی که یک چیز را ارائه می‌دهد و دیگری را ارائه نمی‌دهد، را غیر ممکن کنند. این به این دلیل است که آن‌ها می‌خواهند از مزیت ایجاد یک تجربه‌ی عالی برای جستجوی افراد ، استفاده کنند.

 

به همین دلیل است که باید مطمئن شوید که محتوای منحصر به فردی با اطلاعات بسیار خاص ارائه می کنید. کیفیت در این مورد بر کمیت غلبه دارد و شما باید همواره با در نظر گرفتن UX محتوا ی خود را ایجاد کنید.[/vc_column_text][/vc_column_inner][/vc_row_inner][vc_column_text css_animation=”fadeIn”]تولید محتوای کیفی شامل ایجاد طراحی مناسب و حرکت به صورت سازمان بندی است. به این ترتیب، بدون فراهم کردن یک تجربه ی عالی برای مخاطبان مورد نظر خود، نمی توانید به هیچ چیزی دست پیدا کنید. محتوا محصولی نیست که بتواند به طور پیش‌فرض کامل باشد – بلکه باید مناسب مخاطبان طراحی شود تا قابل درک بوده و تجربه کاربری لازم را ارائه دهد.

 [/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text css_animation=”fadeIn”]

باید پاسخ های درستی ارائه کند

[/vc_column_text][vc_row_inner][vc_column_inner width=”1/2″][vc_column_text]محتوا[/vc_column_text][/vc_column_inner][vc_column_inner width=”1/2″][vc_column_text css_animation=”fadeIn”]همانطور که قبلا گفته شد، هدف اصلی یک موتور جستجو،
رساندن پاسخ به سوالاتی است که افراد باجستجوهای خود به دنبال آن ها هستند. همچنین اشاره کردیم که گوگل در انجام این کار بسیار موثر است و تایپ کردن یک سوال، می تواند ویدئوهای با ارزش، پست‌های وبلاگ، تصاویر، پیوندها و غیره  را برای افراد نشان دهد.

 

همین قانون اساسا زمانی اعمال می‌شود که افراد وارد یک پست وبلاگ شوند، یا یک ویدیو را تماشا کنند. آن‌ها در ذهن خود سوالی دارند که آن‌ها را اذیت می‌کند و باید به آن پاسخ داده شود. اما این به این معنانیست که آن‌ها می‌خواهند همیشه بلوک‌های بزرگ متنی را بخوانند و یا فیلم‌های طولانی تماشا کنند تا بتوانند پاسخ بگیرند.[/vc_column_text][/vc_column_inner][/vc_row_inner][vc_column_text css_animation=”fadeIn”]در حقیقت، در اغلب موارد آن‌ها یک پاسخ سریع می‌خواهند. به همین دلیل است که باید محتوا را قابل‌مشاهده و سازمان بندی کنید تا مردم به سرعت بتوانند قسمت های مهم و اطلاعات اصلی که به دنبال آن هستند را پیدا کنند. علاوه بر این ، شما باید برای کسانی که زمان و کنجکاوی لازم را برای مطالعه ی دقیق مطالب دارند، اطلاعات کاملی ارائه کنید.

 

این به این معنی است که عنوان و همچنین کل پست های شما  باید به درستی ساخته شوند.  می‌توانیداظهارات آشکاری را بیان کنید که به صورت آنلاین قابل جستجو هستند. این روشی است که محتوای شما را Answer-Oriented کرده و اطلاعات لازم را برای افرادی که به دنبال آن هستند، فراهم خواهد کرد.

 [/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text css_animation=”fadeIn”]

باید معتبر باشد

[/vc_column_text][vc_row_inner][vc_column_inner width=”1/2″][vc_column_text]محتوا[/vc_column_text][/vc_column_inner][vc_column_inner width=”1/2″][vc_column_text css_animation=”fadeIn”]محتوایی که شما خلق کرده و برای افراد آنلاین فراهم می‌کنید، باید اعتبار شما را نشان دهد. این به طور مجزا به سایت شما، برند شما و حتی به شما نیز تاثیر می گذارد. 

به تحقیقات اصلی، testimonial، لینکها، review ها، citation  ها و افراد واقعی تکیه کنید تا اعتبار خود را به محتوای شما اضافه کنند.[/vc_column_text][/vc_column_inner][/vc_row_inner][vc_column_text css_animation=”fadeIn”]شما می‌توانید از testimonial مربوط به مشتریان قبلی خود و یا بیوگرافی نویسنده استفاده کنید تا اعتبار خود را افزایش دهید. دقت کنید که لینک‌های ارزشمندی را در محتوای خود بگنجانید، منابع و مراجع را درپایان محتوا اضافه کنید، و به مردم بگویید که چگونه اطلاعات خود را جمع آوری کرده و از کدام منابع معتبر استفاده کرده اید.

 

فقط به این فکر کنید که اگر یک پست وبلاگ برای شرکت تان بنویسید که صدها یا حتی هزاران نفر ازافراد مهم آن را بخوانند ، و معلوم شود که شما اطلاعات نادرستی به آن‌ها ارائه کرده اید. شهرت و اعتبارشرکت شما برای همیشه آسیب خواهد دید.

 

بازگرداندن اعتبار شما یکی از چالش برانگیزترین وظایف است و شما نباید به خودتان اجازه دهید که کسب‌وکارشما در چنین وضعیتی قرار بگیرد. به خاطر داشته باشید که بخش وبلاگ شما کسب‌وکار شما را بازتاب می کند و اگر مشکلاتی در پست شما وجود داشته باشد، می‌تواند بر دید مشتریانتان به کسب‌وکار،محصولات و خدمات شما تاثیر بگذارد.

 

دقت کنید که تمام آماری که استفاده می‌کنید تایید شده باشند و لینک‌هایی که افراد را به منابع اصلی راهنمایی می‌کنند را بررسی کنید و  اجازه دهید که بتوانند آن ها را ببینند. زمانی که در تمام محتوای خود به این مسائل دقت می کنید، به سرعت می‌توانید اعتماد خوانندگان را به خود جلب کنید.

 

سه دلیل است زیر بیان می کند چرا باید این کار را انجام دهید:

 

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text css_animation=”fadeIn”]

باید به محتوای خود نسبت به سایرین ارزش بیشتری قائل شوید

[/vc_column_text][vc_row_inner][vc_column_inner width=”1/2″][vc_column_text]محتوا[/vc_column_text][/vc_column_inner][vc_column_inner width=”1/2″][vc_column_text css_animation=”fadeIn”]این یکی بسیار مشکل است، اما برای اینکه توسط محتوای خود به چیزهای خوبی دست پیدا کنید، باید چیز جدیدی را در یک سوژه خاص و بیشتر از آنچه که اغلب مردم در حال حاضر به صورت آنلاین مشاهده می کنند، ارائه کنید. خوشبختانه، بسیاری ازمردم به سادگی محتوای دیگران را کپی می‌کنند.

 

این به شما فرصت می‌دهد تا افکار و دیدگاه جدید خود را در مورد یک موضوع خاص مطرح کنید. مهم نیست در مورد چه موضوعی می نویسید، باید مطمئن شوید که اطلاعات بیشتری به آن اضافه کرده یا دیدگاه متفاوتی نسبت به مقالات مشابه دیگری که می‌توانند به صورت آنلاین پیدا شوند ، ارائه کرده باشید.

 [/vc_column_text][/vc_column_inner][/vc_row_inner][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text css_animation=”fadeIn”]

این مساله نیاز دارد تا مردم را به کنجکاوی وا دارد

[/vc_column_text][vc_row_inner][vc_column_inner width=”1/2″][vc_column_text]محتوا[/vc_column_text][/vc_column_inner][vc_column_inner width=”1/2″][vc_column_text css_animation=”fadeIn”]این امر همچنین به مشارکت مخاطبان شما نیز مربوط می شود ، اما این روش خیلی موثر می باشد و به همین دلیل است که ما آن را به عنوان یک مساله جداگانه بررسی خواهیم کرد. برای همراه کردن مخاطبان خود، ابتدا باید محتوای با کیفیتی ایجاد کنید که قدرت ایجاد تعامل با آن‌ها را داشته باشد و یکی از بهترین روش‌ها برای رسیدن به این هدف ، درست نوشتن است.[/vc_column_text][/vc_column_inner][/vc_row_inner][vc_column_text css_animation=”fadeIn”]در پایان پست های خود از سوالات Thought – provoking استفاده کنید

حالا، این به این معنا نیست که شما باید پست‌های خود را ناقص رها کنید. در عوض، می توانید پست‌های خود را با سوال‌های اساسی در مورد موضوع مطرح شده ، به پایان برسانید. این سوالات می‌توانند درباره این موضوع باشند که چگونه می توانند دانشی که آموخته‌اند را اجرا کنند. همچنین می توانید آن‌ها را به ارائه ی اطلاعات جایگزین، به اشتراک گذاری نظرات و غیره تشویق  کنید.

 

 مقدمه شامل قول و وعده باشد

خوانندگان به محض خواندن یک پست، شروع به ارائه ی نظرات درباره آن می کنند.  بسیاری از آن‌ها براساس چند جمله اول تصمیم می‌گیرند که آیا قرار است کل مطلب را بخوانند یا نه. 

به همین دلیل وظیفه شما این است که در چند جمله اول افراد را متقاعد کنید که به خواندن پست‌های شما ادامه دهند. برای خوانندگان خود توضیح دهید که در پست وبلاگ شما درباره چه چیزی صحبت خواهد شد و چرا آن‌ها باید  تا انتهای مطلب را بخوانند.

 

برای خوانندگان داستان بگویید

هرچند منظورم این نیست  که شما باید داستان‌هایی مانند رمان‌های حماسی یا علمی‌تخیلی داشته باشید ،اما می‌توانید یک یا دو داستان را در محتوای خود اضافه کنید تا جذاب تر باشد و افراد بیشتری را با خود همراه کند. می‌توانید از یک لطیفه در مقدمه برای جلب توجه افرادی که به پست شما علاقه دارند، استفاده کنید.

علاوه بر این ، شما می‌توانید از یک داستان برای روشن کردن یک موضوع مشخص استفاده کنید. از رویدادهای واقعی که برای شما اتفاق افتاده است در قالب مثال هایی درباره ی موضوع مورد بحث، استفاده کنید.  به این ترتیب مشخص می شود که چگونه می توانید افراد را جذب کنید و چگونه محتوای خود را به یاد ماندنی خواهید کرد.

 [/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text css_animation=”fadeIn”]

منظور خود را با انواع مختلفی از محتوا بیان کنید

[/vc_column_text][vc_row_inner][vc_column_inner width=”1/2″][vc_column_text]محتوا[/vc_column_text][/vc_column_inner][vc_column_inner width=”1/2″][vc_column_text css_animation=”fadeIn”]افراد مختلف به روش‌های مختلفی یاد می‌گیرند. افرادی هستند که با خواندن بهتر یاد می‌گیرند، برخی ترجیح می‌دهند فیلم تماشا کنند، برخی دوست دارند با گوش دادن و … یاد بگیرند. نکته اصلی این است که اگر از محتوای تصویری استفاده شود ، هیچ‌کس کم‌تر یاد نخواهد گرفت.

 

محتوای تصویری مانند تصاویر، نمودارها، infographic ها، ویدیو و … می‌توانند به شما کمک کنند تا به طور موثر به خوانندگان خود اجازه دهید تا محتوای شما را به کامل‌ترین شکل درک کنند. مهم نیست موضوع شما چه چیزی است و چه نوع ساختاری دارد، حتما از عکس استفاده کنید.[/vc_column_text][/vc_column_inner][/vc_row_inner][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text css_animation=”fadeIn”]

نتیجه‌گیری

[/vc_column_text][vc_column_text css_animation=”fadeIn”]اینها مواردی هستند که باید در نظر بگیرید تا بتوانید تصمیم بگیرید که آیا می‌خواهید به طور منظم محتوای باکیفیتی ایجاد کنید یا خیر . تا وقتی که به ثبات برسید و بتوانید به طور مداوم محتوای باکیفیت به اشتراک بگذارید، زمان و تلاش زیادی لازم است. پس بر روی مهارت‌های خود در ایجاد محتوا کار کنید. به تدریج نتایج مطلوب را مشاهده خواهید کرد.

 

 

 [/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_empty_space][/vc_column][/vc_row]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *