رسانه های اجتماعی و تبدیل

رسانه های اجتماعیفروشنده بودن یک نوع هنر است. بسیاری از رهبران کسب و کار معتقدند که شناخت محصولات و در نقشه قرار گرفتن کافی است؛ اما در واقع این نقطه جایی است که کار شما شروع می شود. بدون شک می توان گفت که پیشنهاد شما نیاز به کیفیت بالایی دارد و شما باید تقاضای بازار را برآورده کنید، اما این دقیقا همان چیزی است که رقابت شما نیز آن را فراهم می کند.

 

بنابراین، چگونه باید ایستادگی کرد و چگونه باید رهبران شما نام تجاری شما را به جای رقیبانتان انتخاب کنند؟ پاسخ آن نسبتا ساده است – شما باید به طور کامل خود را در کار خود غوطه ور کنید. اگر مخاطبان مورد نظر شما متوجه شوند که شما در مورد آنچه که انجام می دهید پر شور هستید، آنها عملکرد شما را منعکس کرده و به نام تجاری شما علاقه مند می شوند.

بنابراین، شما باید یک هنرمند بشوید. در گذشته ی دور، زمانی که اینترنت نبود، فروشندگان صنایع دستی خود را می شناختند، و آنها از این واقعیت آگاه بودند که ظرافت چقدر مهم است. همانطور که در رسانه های اجتماعی نیز اتفاق می افتد – شما باید یاد بگیرند که چگونه به مخاطبان مورد نظر خود نزدیک شوید بدون آن که آن ها را مجبور به خرید کنید.

فعال و پاسخگو باشید

شما برای اینکه بتوانید این تصور را کنار بگذارید، ابتدا باید از برند خود را در رسانه های اجتماعی مراقبت کنید. همه ی چیزهایی که رهبران شما به دنبال آن هستند در رسانه های اجتماعی وجود دارد – و انجام این کار به بیش از یک دقیقه نیاز ندارد.

بنابراین، اولین چیزی که باید به منظور جذب رهبران خود انجام دهید این است که فعال باشید. برند ها مجاز هستند که به طور مرتب پست به اشتراک بگذارند. صفحات کسب و کار در فیس بوک زیاد است؛ اکثر آنها فکر می کنند که  کافی است تا هر از گاهی یک پست به اشتراک گذاشته شود. مدیران این صفحات همچنین معتقدند که یک پست با کیفیت توسط لایک ها، اشتراک ها، بازخوانی ها و … به اندازه ی کافی توجه جلب می کند. در حالی که دقیقا برعکس آن صادق است.

اگر شما تحقیقاتی در مورد برند هایی که در حال حاضر در زمینه های خود titans هستند، انجام دهید، متوجه شوید که آنها انرژی بسیار زیادی را برای پروفایل های اجتماعی خود را صرف کرده اند، و این نشان می دهد بسیاری از محتوا متنوع هستند. بنابراین انتظار نداشته باشید یک شبه محبوب شوید.

ثانیا، شما باید به دنبال کنندگان خود توجه داشته باشید. اگر چند روز برای پاسخ دادن به یک پیام یا یک نظر طول بکشد، سبب می شود که مردم از برند شما دور شوند. بنابراین، اگر می خواهید برند خود را در پلتفرم های اجتماعی راه اندازی کنید، مطمئن شوید که به اندازه کافی نیروی انسانی برای رسیدگی به ترافیک ورودی وجود دارد.

ساختن محتوایی که با پلتفرم سازگار است

رسانه های احتماعی

اگرچه، باید از این واقعیت آگاه باشید که بین اداره ی سریع حساب های رسانه های اجتماعی شما و برخورد درست با آنها، تفاوت وجود دارد. هیچکدام از این دو مشکل نیست – اگر واقعا می خواهید مخاطبانتان واکنش نشان بدهند، باید درباره پلتفرم های مختلف اجتماعی اطلاعات کسب کنید تا بتوانید از آنها به درستی استفاده کنید.

شما همچنین باید درک کنید که دانش شما در مورد رسانه های اجتماعی از بعد شخصی اینجا کاربرد ندارد- مدیریت یک پروفایل شخصی از دست زدن به یک صفحه کسب و کار متفاوت است. با این حال، اگرچه تفاوت وجود دارد، درک آن دشوار نیست.

به عنوان یک حقیقت، شما حتی نیازی به تغییر صدای خود ندارید – باید مخاطبان خود را به شیوه ای دوستانه، سخاوتمندانه و مشتاقانه جذب کنید. محتوای شما باید متفاوت باشد.

برای اینکه حسابهایتان منحصر به فرد باشد، شما باید با آنها متفاوت رفتار کنید – به عنوان مثال اگر شما برای صفحه سئو در ارومیه و حتی طراحی سایت در ارومیه یا آموزش اندروید و … یک پست یکسان در فیسبوک و اینستاگرام قرار دهید ممکن است که این شیوه کار نکند. در حال حاضر، فیس بوک بیشتر در مورد فیلم هاست، در حالی که کاربران Instagram به اندازه کافی صبور نیستند تا بتوانند یک فیلم طولانی را تماشا کنند. آنها نیاز به محتوایی دارند که اطلاعات را به سرعت انتقال می دهد، همانند کاربران Snapchat.

با این حال، شما هنوز هم قادر هستید که پیام یکسانی را ارسال کنید و در نهایت نام تجاری خود را در پلتفرم های مختلف تبلیغ کنید – شما فقط نیاز دارید تا آن را به طور کلی تنظیم کرده و مطابق با روند فعلی در پلتفرم های خاص طراحی کنید.

محتوای شما نباید فقط با لینک مرتبط باشد

حالا ما باید به تنوع توجه کنیم. با تبلیغات آنلاین بسیار زیاد، کاربران از اجبار برای خرید خسته می شوند. خودتان را جای آن ها بگذارید – احتمال این را در نظر بگیرید که آیا چیزی را که نمی خواهید بخرید فقط به خاطر اصرار فروشنده آن را می خرید یانه. درست برعکس، شما با این رویکرد کنار نخواهید آمد.

هنر فروش در اینجا نقش ایفا می کند؛ شغل شما این است که به مخاطبان خود توضیح دهید که چرا آنها به محصول شما نیاز دارند و چرا آنها واقعا محصولات شما را می خواهند. بنابراین، به جای انتشار یک پست که شامل لینک هایی به سری جدید محصولات شما است، باید راهنمایی ها، آموزش ها یا دستورالعمل هایی را که حاوی آن هستند، را پست کنید.

این واقعا ساده است – فردی که عکسی از یک پیتزا خوشمزه و یک بطری کوکا کولا در کنار آن را می بیند ، دلش هر دوی آن ها را می خواهد، نه تنها یکی از آن موارد. بنابراین، هدف شما در اینجا این است که یک فرهنگ برای برند ایجاد کنید، مانند Coca-Cola.

آیا می دانید که نام تجاری مسئول ظاهر فعلی Santa Clause است؟ قبل از اینکه سانتا را به رنگ قرمز ایجاد کنند، همانطور که همه ما او را آن گونه می شناسیم و دوست داریم، او لباس های سبز می پوشید. در حال حاضر، او و برچسب کوکا کولا کاملا در رقابت هستند.

حقیقت این است که کوکا کولا و شرکت شما منابع تبلیغاتی مشابهی ندارند، اما نباید از این به عنوان بهانه استفاده کرد. وقتی که شما استراتژی های تبلیغاتی طراحی می کنید، باید تصویر بزرگتری در ذهن خود داشته و برنامه های بلند مدتی طراحی کنید.

پست های خود را پیگیری کنید

ایجاد و انتشار یک کمپین رسانه های اجتماعی یک کار بزرگ است، اما لازم است بدانید که باید از اشتباهات خود مطلع شوید. به طور طبیعی، قبل از انتشار محتوای تبلیغاتی، باید بتوانید پیش بینی کنید که مخاطبانتان چگونه به آن واکنش نشان خواهند داد. برند های جدید باید در مورد شهرت خود بسیار دقت کنند، زیرا رسانه های اجتماعی می توانند بی رحم باشند. شما  که نمی خواهید یکی از آن کسب و کارهایی باشید که به دلیل یک اشتباه بزرگ در بازاریابی خود مشهور شده اند.

اگر چه احتمال این بسیار کم است، شما همچنان باید این گزینه را در ذهن داشته باشید، به خصوص اگر کمپین شما بر اساس اختلاف نظر باشد. بنابراین، اطمینان حاصل کنید که نگاهی دقیقی به چگونگی دریافت تبلیغات خود دارید.

این یک جنبه است – دیگری شامل تجزیه و تحلیل می باشد. پلتفرم های اجتماعی شامل ابزارهای مختلفی برای تجزیه و تحلیل هستند که اطلاعات دقیق در مورد پست های شما فراهم می کنند. این ابزار ها به شما نشان می دهد چه نوع محتوایی مورد پسند مخاطبان می باشد  و چه نوع پست هایی کاملا نادیده گرفته می شوند.

 داشتن این دانش شما را قادر می سازد تا استراتژی های آینده خود را در جهت راه اصلی خود قرار دهید – آمار به شما نشان می دهد که مخاطبان مورد نظرتان چه چیزی را دوست دارند.

مخاطبان مورد نظر خود را تعیین کنید

کدام رسانه های اجتماعی برای وبلاگ مناسب تر هستند؟منافع مخاطب مورد نظر شما از اهمیت حیاتی برخوردار است. همه کارهایی که شما انجام می دهید – ظاهر بسته بندی شما، رنگ نام تجاری شما، نام محصولات شما – همه چیز باید مطابق با نیازهای آن ها باشند.

 

با این حال، طبقه بندی مخاطبان شما فرآیندی است که باید پیش از تولید محصولات شما انجام شود – احتمالا شرکت شما اطلاعات دقیق در مورد آنچه مخاطبان مورد نظر شما نیاز دارند، دارد. این ها داده هایی هستند که باید در هنگام هدایت رهبران خود استفاده کنید.

 

هر یک از پلتفرم های اجتماعی شامل جمعیت شناسی است – لیستی از منافع، ویژگی ها، موقعیت جغرافیایی، و غیره، هرچه در چک کردن باکس های جمعیت شناسی مختلف دقیق تر باشید، شانس بیشتری برای رسیدن به منافع خود دارید.

دست یابی به نفوذگران

افرادی که در زمینه ی کسب و کار شما علاقه مند هستند، در مورد بالاترین نقطه ی صنعت نیز کنجاو هستند- این افراد نفودگران نامیده می شوند. شرکت هایی که کمپین های موفق رسانه های اجتماعی را انجام می دهند روابط نزدیکی با نام های تجاری مهم دارند.

رهبران کسب و کار بی تجربه به دلایل مختلف تمایل دارند که با نفوذگران تماس داشته باشند – شایع ترین عذر آن ها این است که اعتقاد دارند نادیده گرفته می شوند.

حتی اگر چنین اتفاقی بیفتد، شما چیزی را از دست نخواهید داد – بنابراین ارسال یک پیام به هیچ وجه به شما آسیب نمی رساند. با این حال، شما باید مطمئن شوید که پیشنهاد شما واقعا مورد توجه قرار بگیرد. به همین دلیل، شما باید با نفوذگران همانند بازاریابان رفتار کنید. اگر مایل هستید که آن ها برند شما را تبلیغ کنند و به صورت عمومی آن را توصیه کنند، باید به آن بها بدهید.

راه های متعددی برای انجام این کار وجود دارد، اما شما باید بهترین گزینه را برای پلتفرم اجتماعی که می خواهید حمله کنید، انتخاب کنید. بنابراین، اگر شما در Instagram هستید، منطقی ترین کار برای پیشنهاد به یک نفوذگر، این است که محصولات خود را به صورت رایگان به او ارسال کنید. اگر نام تجاری شما شامل فروش لباس و لوازم آرایشی باشد، این همکاری باید موفقیت آمیز باشد.

از سوی دیگر، فیس بوک با راهنماها و آموزشها پر شده است – اگر شما در کسب و کار نرم افزار هستید، باید یک نام VIP در این پلتفرم بگیرید و یک trial (آزمایش) رایگان به آن ها پیشنهاد کنید. همین روند در LinkedIn نیز صادق است – با توجه به این واقعیت که یک پلتفرم تجاری است و بحث زیادی در مورد انواع مختلف نرم افزارها و ابزارهای مفید در آن وجود دارد. مکانی مناسب برای شرکت های فن آوری می باشد.

هنگامی که نوبت به توییتر و اسنپ چت می رسد، باید کمی زیرک باشید. Snapchat در مورد محتوای موقت است، بنابراین برای اینکه در آنجا دیده شوید، به یک سری از اطلاعات نیاز دارید که توجه را جلب می کنند. این مورد با توییتر مشابه است – به منظور جلب توجه در آن، باید اخبار مربوطه را به اشتراک بگذارید.

به چند قدم جلوتر فکر کنید

آنچه که اغلب اتفاق می افتد این است که اکثر کسب و کارها به این نقطه می رسند – آنها یک استراتژی عالی توسعه داده و خود را بر روی نقشه ی شبکه های اجتماعی قرار می دهند – اما آ ن ها در این نقطه متوقف می شوند. اگر میخواهید بازدید کنندگان شما به مشتریان وفادار تبدیل شوند، باید برای آینده برنامه ریزی کنید.

این بدان معناست که تیم شما باید بتواند ترافیک ورودی را مدیریت کند. در غیر این صورت، جلب توجه و ایجاد انگیزه برای مخاطبان علاقه مند بیهوده خواهد بود – آنها از صفحات وب سایت شما بازدید کرده و با مشکلات مواجه خواهند شد.

اولین اقدام احتیاطی که باید انجام دهید این است که برای بازدیدکنندگان خود یک راه ساده برای ورود (Log In) به سایت فراهم کنید. با توجه به این واقعیت که آنها از یک پلتفرم اجتماعی خاص به صفحه شما هدایت می شوند، این راه کاربردی است – ورود به سیستم از فیس بوک گزینه ای نسبتا رایج است، بنابراین شما قطعا باید از این به نفع خود استفاده کنید.

هرچه فرایند خرید ساده تر باشد، تبدیلات بیشتری خواهید داشت.

از منابع رسانه های اجتماعی استفاده کنید

رسانه های اجتماعی مناسب برای وبلاگعلاوه بر این، شما باید در مورد آنچه که رسانه های اجتماعی می توانند به شما ارائه دهند اطلاعات داشته باشید – این فقط یک خیابان یک طرفه نیست. مطمئنا، آنها بسیاری از ابزارهای مختلفی را ارائه می دهند که به شما در ایجاد مخاطبین کمک می کند و آنها را به نام تجاری شما علاقه مند می کند. اما شما می توانید و باید به فراتر از آن ها فکر کنید.

شبکه های اجتماعی حاوی اطلاعات زیادی در مورد مخاطبان شما هستند که باید آن ها را جمع آوری کنید – به طور طبیعی، بدون تهاجم به حریم خصوصی آنها و طبق محدودیت هایی که خودشان قبلا تعیین کرده اند. برای شروع، شما باید بدانید که برای ایمیل چه نوع فرصتی در اختیار آن ها می گذارید.

در هر کدام از پلتفرم های اجتماعی که شما در آن هستید، باید بدانید که هر کاربر آدرس ایمیل خود را منتشر کرده است. اکثر آنها هنگامی که یک پنجره  PopUp باز شده و سوالی از آن ها می پرسد، پاسخ مثبت را علامت می زنند. آیا می توان از آن را برای بهبود کیفیت خدمات خاص  و مورد علاقه آن ها استفاده کرد یا خیر.

شخصی سازی ایمیل بر اساس منافع

اگر میخواهید در اینجا یک قدم جلوتر بروید، نباید فقط آدرسهای ایمیل از پلتفرم های اجتماعی جمع آوری کنید، بلکه اطلاعات فوق العاده شخصی را نیز به آن ها اضافه کنید – فقط اگر آن ها قبلا توسط افراد مجاز شده باشند.

تفاوت بسیار بزرگی بین ارسال یک ایمیل عمومی با محتوای وبلاگ شما و ایجاد یک ایمیل شخصی که حاوی محتوائی با منافع خاص است، وجود دارد. این به طور قابل توجهی شانس شما برای تبدیل بیشتر بهبود می بخشد.

به اشتراک گذاری محتوای هیجان انگیز

به غیر از استفاده از رسانه های اجتماعی برای به اشتراک گذاشتن پست های جالب که پیشنهاد شما را نشان می دهند، شما همچنین باید به یکی دیگر از ویژگی های مهم محتوا توجه کنید – انگیزه ها. شما همیشه باید در ذهن داشته باشید که مخاطبان علاقه دارند در توسعه آینده نام تجاری شما سخن بگویند.

نه تنها این باعث می شود که آنها احساس کنند مهم هستند، همچنین اجازه دادن به آنها در فرآیند توسعه محصولات ، وفاداری به برند را ایجاد خواهد کرد.

بنابراین، سوال کردن و استفاده از نظرسنجی ها، پرسشنامه ها را از پست های خود دریغ نکنید. این تاثیر بسیار مثبتی بر روی مخاطب موردنظر شما خواهد گذاشت و اثر بلندمدت خواهد داشت.

استراتژی های خود را بر اساس تجزیه و تحلیل ها ایجاد کنید

ما قبلا اشاره کردیم که پیگیری پست ها و استفاده از ابزارهای تحلیلی پلتفرم های اجتماعی، چقدر مهم است. با این حال، بعد از اینکه کمپین های شما پایان یافت، باید تحقیقات کامل انجام دهید.

در این شکی نیست که شما به طور مداوم اطلاعاتی را در طول کمپین خود پیدا کرده اید. بنابراین، همه چیزهایی که درباره محتوا یاد گرفته اید، چه مثبت و چه منفی ، باید به درستی ذخیره شوند. پس از رسیدن به مرحله نهایی، و هنگامی که فصل تبلیغات شما به پایان رسیده است، باید یک مرور دقیق انجام دهید.

این نوع اطلاعات برای شرکت شما بسیار ارزشمند هستند. براساس تحقیقات شما، در آینده میتوانید کمپین های مؤثرتری را ایجاد کنید که با مخاطبانتان صحبت میکنند. علاوه بر این، شما دقیقا خواهید دانست که باید در چه مسیری کسب و کار خود را گسترش دهید. بنابراین شما قادر خواهید بود با اطمینان حرکت کرده و امنیت آینده شرکت خود را حفظ کنید.

این یک راهنمای گسترده است، و ممکن است شما تصور کنید که شبکه های اجتماعی در واقع علم موشک هستند. با این حال، واقعیت این است که هنگامی که شما شروع به استفاده از این دانش می کنید، در واقع می توانید سادگی رسانه های اجتماعی را مشاهده کنید – هر پلتفرم با کاربران خود سازگار است، کسب و کارهای موجود، و هر وسیله ای که برای آنها ارائه می شود، به راحتی قابل استفاده هستند.

بنابراین در این مورد، مانند بسیاری دیگر، تمرین کنید تا بهترین ها را ایجاد کنید. یک چیز دیگر – شما نباید از انجام اشتباهات بترسید. به طور طبیعی، شما باید نهایت تلاش خود را برای جلوگیری از آنها انجام دهید، اما آنچه که شما را به یک بازاریاب حرفه ای در شبکه های اجتماعی تبدیل می کند، توانایی شما در کنترل آسیب هاست. بنابراین، محتوای با کیفیت بسازید، نگاهی دقیق به چگونگی واکنش بازدیدکنندگان خود داشته باشید.به این ترتیب قادر خواهید بود نرخ تبدیل خود را افزایش دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *