یکی از بزرگترین مشکلی که بازاریابان محتوا روزانه با آن روبرو هستند، این است که چگونه پیام خود را انتقال داده و مطمئن شوند که هر قطعه از آن چیزی که ارائه می دهند، دارای کیفیت بالا و مربوط به مخاطبان مورد نظرشان است. آنها می خواهند مطمئن شوند که محتوای آنها اورجینال و منحصر به فرد است، به ویژه هنگامی که در حال ارائه ی موضوعاتی هستند که در حال حاضر تحت پوشش صدها نفر می باشند.

حقیقت بیان شد، نوشتن در مورد موضوعات رایج می تواند بیشتر چالش برانگیز باشد، زیرا شما می خواهید چیز جدیدی را ارائه کنید که هیچ کس دیگری آن را نداشته باشد. شما می خواهید خوانندگان خود را به آنچه که بیان کرده اید جذب کنید، و شما نه تنها می خواهید آن ها تمام محتوای شما را بخوانند، بلکه همچنین می خواهید تا بعد ها به وب سایت شما بازگردند و چیزهای جدیدی که شما در فروشگاه خود قرار داده اید را چک کنند.

12 نکته مهم در بازاریابی محتوا که حتما باید بدانید

با این حال، برای انتقال پیام درست، شما باید در مورد مخاطبان مورد نظر خود فکر کنید و در مورد آنچه که آنها میخواهند بشنوند بنویسید. شما باید واقعا آنها را بشناسید تا بتوانید محتوای خود را به نیازهای آن ها مرتبط کنید. هر چه شما بیشتر آن ها را بشناسید و محتوای خود را بیشتر با نیازهای آن ها مرتبط سازید، بیشتر احتمال دارد تا به طور موثر، با محتوای شما ارتباط برقرار کنند و پیام اصلی آن را دریافت کنند. شما مطمئن خواهید شد که آنها واقعا آن را درک می کنند.

با توجه به آن، نگاهی به راهنمایی ها و راهکارهای زیر بیاندازید که توسط نویسندگان حرفه ای نوشته شده اند، آن ها به طور مداوم  به شما کمک خواهند کرد تا به سادگی محتوای با کیفیت و هیجان انگیز تولید کرده و توجه خوانندگان خود را جلب کنید.

همیشه تحقیقات لازم را انجام دهید

زمانی که من می‌گویم  شما باید” همیشه تحقیق کنید “، قطعا منظورم این نیست که تحقیقات باید تمام کارهایی که شما انجام می‌دهید را شامل شود در حالی که شما چیزی نمی نویسید.منظورم این نیست که شما باید بنشینید و به طور مداوم در طول زمان های آزاد خود با جدیت تمام به تحقیقات بپردازید.

زمانی که وبلاگ ها و وب سایت های مورد علاقه خود را چک می‌کنید، و یا حتی زمانی که صفحه اخبار خود را در فیس بوک یا سایر شبکه‌های اجتماعی را اسکرول می کنید، قطعا به برخی از مقالات جالبی برخورد خواهید کرد که حاوی موضوعات جالبی هستند و شما را به نوشتن درباره ی آن ها ترغیب می کنند.این هم نوعی تحقیق است.
چیزی که در مورد آن نوع ” تحقیق ” مهم است این است که شما باید URL های (نشانی اینترنتی) این منابع رابرای استفاده به عنوان مرجع اطلاعات خود ذخیره کنید، همچنین فهرستی از همه موضوعات مرتبط و جالب را تهیه کنید و هر ایده‌ ی جدیدی که به ذهنتان می‌رسد را یادداشت کنید. به این ترتیب، شما هرگز از ایده‌ها غافل نخواهید شد و قادر خواهید بود که به طور پیوسته  تولید محتوا ی جدیدی منتشر کنید.

همیشه تحقیق کنید

اگر چیزی به ذهنتان ‌رسید که می تواند به طور قابل توجهی کیفیت محتوای شما را بهبود بخشد، همه چیز را کنار بگذارید و روی آن تمرکز کنید. زیرا زمان بیشتری برای مدیریت محتوای خود خواهید داشت، بنابراین به طور کامل بر روی پیامی که می‌خواهید انتقال دهید تمرکز کنید.

پژوهش منظم و مداوم به این دلیل حیاتی است که گرایش ها تغییر می‌کند و همراه با آن‌ها، نیازها و اولویت های افراد نیز تغییر می‌کنند. برای برآورده کردن نیازهای خوانندگان خود، باید از این گرایش‌ها پیروی کنید، و اگر با روش های تحقیق آشنا نباشید نمی توانید این نیاز هارا بشناسید.

Writing-Voice منحصر به فردی برای خود داشته باشید

Writing-Voice (صدای نوشتاری) شما بسیار مهم است، چون شما را از همه نویسندگان دیگر هم تراز خود متمایز می‌کند. فرقی نمی کند که شما رمان نویس باشید و یا برای وبلاگ خود محتوا بنویسید، باید سبک نوشتاری خود راپیدا کنید به طوری که بیان کننده ی نام شما  باشد و باعث ‌شود که مردم فورا شما را بشناسند.

کلید این است که همان طور که حرف می زنید بنویسید. تصور کنید که با بهترین دوست خود در مورد چیزی که می‌دانید صحبت می کنید. دقیقا به همان شکل که انگار و واقعا در حال صحبت کردن با دوست خود هستید، شروع به نوشتن کنید. این دقیقا زمانی است که صدای شما واقعا شنیده می شود.

چیزی که می‌تواند به طور قابل‌توجهی به شما کمک کند تا صدای نوشتاری خود را بیابید این است که روی نویسندگان و وبلاگ نویسان مورد علاقه ی خود تمرکز کنید. آن‌ها را بررسی کنید و به این فکر کنید که دقیقا چه چیزی شما را به سمت آن‌ها سوق می دهد و باعث می‌شود که شما بخواهید آنچه را که آن ها می‌نویسند بخوانید. به این فکر کنید که چرا آن ها الهام‌بخش شما هستند و چگونه مدیریت می‌کنند تا شما را فریب دهند. واقعا به روش‌هایی که آن‌ها می‌نویسند ، توجه کنید، چون شما قطعا تحت‌تاثیر قرار خواهید گرفت.

چرا این قدر مهم است؟ چون وقتی بر روی کار کسانی تمرکز می‌کنید که واقعا آن‌ها را تحسین می‌کنید، درنهایت شروع می کنید تا کم کم مثل آن‌ها فکر کنید، بعد از آن، واقعا آرزو می کنید تا مثل آن‌ها باشید ، درست است؟ شما نباید آن‌ها را کپی کنید، اما به سادگی سبک‌های آن ها را برای توسعه ی سبک خود، مطالعه کنید.

یکی از کارهای بزرگ دیگر این است که به برخی از نوشته‌های قبلی خود مراجعه کرده و دوباره آن‌ها را بخوانید. آیا آن‌ها شبیه شما هستند؟ آیا آن‌ها شبیه چیزی هستند که شما می‌خواهید آن را بخوانید؟ واقعا از آن‌ها راضی هستید؟ اگر نه، پس باید صدای نوشتاری خود را عوض کنید.

همیشه یک زاویه دید متفاوت نسبت به پوشش موضوعات داشته باشید

این مساله همچنین زمانی بسیار مهم است که می‌خواهید پیام تان را به طرف مقابل ارسال کنید. داشتن یک زاویه دید منحصر به فرد باعث می‌شود که جایگاه شما از نویسندگان دیگر متفاوت باشد، بنابراین باید همیشه برای آن زمان صرف کنید تا بتوانید آن را پیدا کنید.

قطعا این کار همیشه آسان نیست، به خصوص زمانی که می‌خواهید درباره موضوعی بنویسید که قبلا بارها نوشته شده‌است. همچنین ممکن است برخی موضوعات گرایشی وجود داشته باشند که شما بخواهید درباره ی آن ها بنویسید ، چه به این دلیل که شما چیزهای زیادی برای گفتن در مورد آن‌ها دارید و می‌خواهید نشان دهید که شما از این گرایش‌ها پیروی می‌کنید یا به این دلیل که فکر می‌کنید آن‌ها باعث افزایش ترافیک می‌شوند.

با این حال، آیا شما چیز جدیدی برای گفتن در مورد این موضوعات دارید؟  آیا می‌توانید نکته جدیدی را بیان کنید که نویسندگان دیگر از آن غافل هستند؟ اگر شما می‌توانید در محتوای خود نوآوری کنید و یک دیدگاه کاملا جدید در مورد مسائل مختلف نشان دهید، پس به سراغ آن ها بروید. اگر شما نمی‌توانید یک زاویه دید منحصر به فردبرای پوشش یک موضوع خاص پیدا کنید، پس باید قطعا یک موضوع دیگر برای نوشتن بیابید.

زاویه دید متفاوت نسبت به پوشش محتوا داشته باشید

عناوین جذاب بنویسید ، مخاطب بیشتری جذب کنید.

زمانی که عناوین تان را می‌نویسید، باید زمان زیادی را صرف کامل کردن و درست کردن عناوین و همچنین صرف نوشتن متن خود کنید. چرا؟  زیرا عناوین شما دقیقا همان چیزی هستند که باعث می‌شود مردم بخواهند روی آن ها کلیک کرده و آنچه را که شما باید بگویید را پیدا کنند.

اگر عناوین تان را جذاب و فریبنده نکنید، مردم به سادگی از آن ها رد خواهند شد و به سراغ موارد دیگر خواهند رفت تا چیزی پیدا کنند که واقعا آن‌ها را فریب دهد و توجه آن‌ها را جلب کند. بنابراین، تلاش کنید و با عنوانی که بلافاصله با آن‌ها ارتباط برقرار کرده و آن‌ها را وادار به فکر کردن درباره ی محتوا می‌کند ، توجه آن‌ها را جلب کنید.

بهترین نوع عنوان‌ها عبارتند از: ” چرا “، ” چگونه “، ” بهترین ” و ” برتر “، و همچنین وجود اعداد در عناوین مطالب نیز بسیار عالی است، زیرا این عناوین نشان می‌دهند که محتوا شامل لیستی از مسائل جالب یا مفید است.

نگاهی متفاوت به صفحه طراحی سایت در ارومیه هیواوب

عنواین جذاب در تولید محتوا و بازاریابی محتوا

دستور العمل های اجباری داشته باشید

مقدمه و معرفی شما  همیشه باید تا حد ممکن جذاب باشد. درست مانند اولین جمله که برای جلب توجه خوانندگان تان مهم است، بنابراین این مقدمه است که خوانندگان شما را به نقطه ای می‌برد که شما می‌خواهید آن را پوشش دهید.

اگر قصد دارید محتوا کوتاهی را ایجاد کنید ، آنگاه یک یا دو پاراگراف برای معرفی خوب کافی است. اگر می‌خواهید یک محتوای طولانی بنویسید، پس باید به طور گسترده خود را معرفی کنید ، حتی می توانید آن را به حدود ۵۰۰ کلمه برسانید.

با این حال، اگر این کار خیلی طولانی باشد، دقت کنید که همچنان بر روی نکته ی اصلی تمرکز داشته باشید. شما همیشه  باید به کیفیت بیشتر از کمیت تمرکز کنید، اگر احساس می‌کنید که نیاز دارید یک مقدمه طولانی‌تر بنویسید ، اطمینان حاصل کنید که آن مقدمه یک شوخی عالی درباره ی اطلاعاتی که مخاطبانتان به دنبال آن هستند، را نشان دهد.

دستور العمل های اجباری برای محتوا داشته باشیدمتن ساده و روشن بنویسید

مهم نیست که درباره چه موضوعی می‌نویسید، نوشته ی شما باید همیشه ساده و کوتاه باشد. نوشتن به این روش دقیقا همان چیزی است که به شما کمک می‌کند پیام خود را به مخاطبانتان برسانید، زیرا مردم آن را بسیار آسان‌تر درک خواهند کرد. این به خصوص زمانی مهم است که موضوعات پیچیده را پوشش می‌دهید چون یک نوشته ی واضح است که به مردم کمک می‌کند تا آن‌ها واقعا درک کنند.

نوشتن به طور دقیق و استفاده نکردن از اصطلاحات فنی، چیزی است که محتوای شما را بیشتر قابل خواندن می‌کند.

از جملات کوتاه استفاده کنید ، و محتوای خود را به پاراگراف‌های کوتاه تقسیم بندی کنید ، چون نه تنها  باید آن را از نظر ظاهری جذاب کنید، بلکه باید آن را برای خوانندگان خود آسان‌تر کنید تا هر چیزی را که گفته اید درک کنند.

متن ساده و روشن بنویسید

عمق محتوای خود را با طول آن متناسب سازید

زمانی که سعی می‌کنید پیام خود را منتقل کنید ، بعضی چیزها هستند که می‌توانند از انجام این کار به طور موثرجلوگیری کنند، به خصوص زمانی که محتوا کمی طولانی است.

همان طور که گفته شد عمق محتوای شما باید همیشه با طول خود همخوانی داشته باشد . زمانی که یک تکه از مطالب را می‌نویسید، هرگز نباید به جزئیات زیادی وارد شوید چون به این طریق شما قادر نخواهید بود ایده اصلی خود را به روشی که درک آن آسان باشد ، پوشش دهید

قرار دادن اطلاعات زیاد در مورد یک موضوع خاص به عنوان محتوا، نه تنها باعث بهم ریختگی می شود بلکه از درک کامل جنبه های مختلف آن موضوع نیز جلوگیری می کند. در عوض، شما باید تنها درباره مهم‌ترین جنبه‌های یک موضوع خاص بحث و گفتگو کنید و یا تنها یک جنبه را انتخاب کرده و با جزئیات آن را مورد بحث قرار دهید.

متناسب بودن عمق محتوا و طول آن

از طرف دیگر، زمانی که بخش‌های طولانی محتوایی را می‌نویسید، فضای بیشتری برای بیان جزئیات بیشتر دارید. با این حال، در چنین مواردی، مراقب باشید که از رفتن به حلقه اجتناب کنید تا نکات تکراری را بازنویسی نکنید.

یک پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *