info@hiwaweb.com

044-32256700

09334433353

مشاوره رایگان - 09334433353

5 نکته برای ایجاد محتوای سازگار با موبایل چیست؟ چرا موبایل فرندلی مهم است؟
0 (0)

5 نکته برای ایجاد محتوای سازگار با موبایل چیست؟

محتوای سازگار با موبایل می تواند به شما کمک کند از رقبا متمایز شده و تجربه کاربری بهتری را ارائه دهید. در اینجا نحوه انجام آن آمده است. ما مدتهاست اهمیت ایجاد یک وب سایت سازگار با تلفن همراه را برای افزایش تجربه کاربر و بهبود تلاش های سئو خود را درک کرده ایم.با شرکت اینترنتی هیوا وب همراه باشید تا به چند نکته در مورد موبایل فرندلی برای کاربری آسان بپردازیم.

به منظور کمک به تقویت تلاش های محتوای تلفن همراه، ما نکات مهم ما را در زمینه ایجاد محتوای سازگار با تلفن همراه که مشتریان را جذب و جذب می کند، بیان کرده ایم.

5 نکته برای ایجاد محتوای سازگار با موبایل چیست؟

 

ایجاد محتوای سازگار با موبایل

 

1. عنوان مقدماتی قوی درست کنید

در بیشتر موارد، یک بازدید کننده فقط چند پاراگراف حداکثر می بیند تا قبل از رفتن به پایین برای اطلاعات بیشتر، این امر باعث می شود که شما بتوانید هر صفحه ای را به وب سایت منتقل کنید، بتواند جذاب ترین اطلاعات شما را به مخاطب منتقل کند و او را در جستجوی مطالب بیشتری قرار دهد.

بازدیدکنندگان به طور متوسط 3 دقیقه یا کمتر در یک وب سایت صرف می کنند. مقدمه های قوی ایجاد کنید که از اطلاعات غیر ضروری اجتناب کرده و به سرعت به اصل مطلب برسند. ابتدا مهمترین اطلاعات مربوط به موضوع خود را به اشتراک بگذارید تا برای بازدیدکنندگان ارزش فوری ایجاد کند.

2. محتوا را به پاراگراف های کوتاه تبدیل کنید

 

محتوا را به پاراگراف های کوتاه تبدیل کنید

جلب توجه خواننده با پاراگراف های طولانی کار دشواری است. این امر در تلفن همراه با صفحه نمایش کوچکتر دشوارتر می شود.هیوا وب پیشنهاد می کند که پاراگراف های شما حاوی یک ایده خوب باشد که در دو تا سه جمله بیان می شود و بیش از چهار تا پنج سطر در صفحه را شامل نشود این میتونه یه محتوای سازگار با موبایل یا Mobile Friendly باشه.

3. نحوه استفاده محتوا توسط کاربر را در نظر بگیرید

نحوه استفاده کاربران از محتوا با دستگاه تلفن همراه متفاوت است. تحقیقات مربوط به ردیابی چشم نشان می دهد که بازدیدکنندگان صفحه وب سایت ها و صفحه تلفن ها را با الگوهای مختلف اسکن می کنند، که هنگام توسعه محتوای شما باید به همه آنها توجه شود.

این الگوها عبارتند از:

الگوی دور زدن: وقتی چند خط متن با یک کلمه یا کلمات شروع می شود، اولین کلمات خط را رد می کند.
الگوی تعهد: هر کلمه ای را در صفحه وب می خواند، اگرچه تحقیقات نشان می دهد که این یک الگوی رایج نیست.
الگوی اصلی: سرفصل ها و عناوین فرعی را اسکن می کند و متن معمولی را در بین آنها رد می کند.
الگوی علامت گذاری: هنگام حرکت در صفحه روی یک مکان تمرکز می کند.

4. خلاصه یا نکات برجسته را ارائه دهید

 

خلاصه یا نکات برجسته را ارائه دهید

 

توجه کاربران تلفن همراه اغلب محدود است. آنها ترجیح می دهند اطلاعات مربوطه بلافاصله نمایش داده شوند. یکی از روشهای انجام این کار ارائه خلاصه قبل از بقیه مطالب است. خلاصه شما باید برداشت های کلیدی از محتوا را برجسته کند.با نوشتن خلاصه، شما نه تنها اطلاعاتی را که خوانندگان در بالای صفحه وب شما جستجو می کنند، ارائه می دهید، بلکه مطالبی را که می تواند لینک ها و اشتراک گذاری های اجتماعی را برای شما به ارمغان بیاورد، برجسته می کنید.

5. کلمات غیر ضروری را حذف کنید

چه نوشتن محتوا برای دسکتاپ یا موبایل، بهترین کار این است که محتوای خود را ساده و سرراست نگه دارید.در واقع، افزونه Yoast SEO از فرمول Flesch Reading Ease برای تعیین خوانایی نوشته های تهیه شده در بستر وردپرس استفاده می کند. فرمول Flesch Reading Ease خوانایی یک متن را اندازه گیری می کند.محتوای سازگار با موبایل میتونه روی سئو سایت هم تاثیر مستقیم داشته باشه.

برای نشان دادن رتبه بالاتر در آزمون Flesch Reading Ease، اطمینان حاصل کنید که هنگام نگارش محتوا موارد زیر را در نظر بگیرید:

جملات خود را کوتاه کنید: از جملاتی که طولانی، گیج کننده و پردازش آنها دشوار است خودداری کنید.
از به کار بردن کلمات دشوار خودداری کنید: درک کلمات با چهار هجا یا بیشتر دشوار تلقی می شود.
اصلاح کننده ها و تعیین کننده های غیر ضروری را حذف کنید: محتوای “پرکننده” یا “کرک” را حذف کنید.
خود را تکرار نکنید: از افزونگی اجتناب کنید. از کلمات یا عبارات مشابهی استفاده کنید که مفهوم یکسانی را توصیف می کنند.
جزئیات اضافی ارائه ندهید: پیامی را که سعی در انتقال آن دارید بیش از حد توضیح ندهید یا بیش از حد پیچیده نکنید.

دقت کنید همیشه در طراحی سایت قسمت ریسپانسیو بودن رو حتما مد نظر داشته باشید.اگر برای کسب کار خودتون وب سایت ندارید میتونید با ثبت درخواست طراحی سایت وردپرس صاحب یک وب سایت شوید و کسب و کارتون رو شروع کنید.برای مشاوره و راهنمایی بیشتر با تیم هیوا وب در تماس باشید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تبلیغات

مشاوره آنلاین