چرا وبلاگ نویسی در سایر سایت ها به عنوان مهمان سخت است؟

باید به این موضوع اشاره کنیم که هدف از وبلاگ نویسی مهمان در اکثر اوقات این است که بتوانیم از سایت مورد نظر برای خود لینک بگیریم از همین رو سایت هایی که به شما این اجازه را خواهند داد که بعد از وبلاگ نویسی به سایت خود نیز لینک دهید هم معدود هستند و هم قوانین سختی برای دادن لینک به سایر وبسایت ها دارند. اما سوالی که ممکن است برایتان پیش بیاید این باشد که تا چه مدت باید به عنوان مهمان به انتشار محتوا بپردازم و سپس به سایت مورد نظرم لینک دهم؟ آیا این متد برای من سودمند است یا خیر؟

در حالی که روند یافتن فرصت های وبلاگ نویسی مهمان (Guest Blogging) و به دست آوردن Backlink ها کمی پیچیده است،  اما یافتن آن ها غیر ممکن نیست. با سازماندهی مناسب و برنامه ریزی می توان آن را در زمان بسیار کمی انجام داد.

ما قدم به قدم جلو می رویم و روند هر بخش را توضیح خواهیم داد تا بتوانید تصویری روشن از پیچیدگی این نوع پروژه بدست آورید.

بلاگ نویسی مهمان

اهداف جهت شما را تعیین می کنند

پیاده سازی و انتشار مطالب در وبلاگهای مختلف برای هر کمپین وبلاگ نویسی مهمان ، دارای اهداف خاص خود است و در جهت های مختلف حرکت می کند. به عبارت دیگر، فلسفه ای که ما با آن روبرو هستیم، یکسان است، اما تفاوت آن در جزئیات است.

یکی از رایج ترین اشتباهات در کمپین های وبلاگ نویسی مهمان رفتن به سراغ تمام لینک هایی است که می توان بدست آورد. نکات کلیدی برای یک کمپین تبلیغاتی با کیفیت بسیار بالا، یافتن لینک هایی است که به شما کمک می کند که با محتوا و مخاطبان مناسب ارتباط برقرار کنید. لینک هایی که به حوزه ی شما مربوط نیستند بی تاثیر بوده و حتی موتورهای جستجو را در مورد چگونگی دسته بندی و رتبه بندی وب سایت شما دچار اشتباه می کند. در بسیاری از موارد لینک هایی از مکان های نامناسب برای اشاره به وب سایت شما می توانند توسط موتورهای جستجو مجازات شوند. یک لیست کامل از انواع لینک ها و تکنیک های لینک دهی وجود دارد که بلافاصله باعث می شوند شما جریمه شوید، بنابراین روش هایی از وبلاگ نویسی مهمان را تعیین کنید که هیچگاه لینک های زیادی را ارائه نمی کند. به عنوان مثال فرض کنید قصد شما این است که در مورد آموزش اندروید برای سایت خود لینک بگیرید تنها کاری که باید بکنید این است که در کلمات مهم خود همانند اموزش اندروید لینک بگیرید و کلمات غیرمرتبط را برای بک لینک گرفتن حذف کنید به عنوان مثال در صفحه ای که شما درباره برنامه نویسی اندروید صحبت کرده اید نیازی به بک لینک گرفتن بر روی کلمه طراحی سایت ارومیه نخواهد بود چرا که صفحه شما مرتبط با این کلمه نیست.

پیدا کردن فرصت هایی که نیازهای شما را برآورده می کند، برای کارآیی کمپین وبلاگ نویسی مهمان بسیار مهم است. اکثر کمپین ها این سه هدف اصلی را دارند:

ایجاد Backlink های جدید برای وب سایت موردنظر
جذب ترافیک جدید برای وب سایت موردنظر
قرار دادن وب سایت به عنوان یک منبع موثق

بلاگ نویسی به صورت مهمان
هیچ یک از این اهداف را نمی توان با لینک دهی تصادفی به دست آورد. بسته به اینکه می خواهید به کدام یک از این سه مورد تمرکز کنید، ممکن است وبلاگ های مورد نظر خود را متفاوت انتخاب کنید.

اگر هدف شما شناخته شدن به عنوان یک کارشناس صنعت و یا جذب ترافیک است ، شما باید روی گرفتن Backlink از وب سایت هایی با ترافیک بالا، حساب های فعال رسانه های اجتماعی و مخاطبان مرتبط با شما و … تمرکز کنید. اگر اهداف شما مبتنی بر متریک باشد، وبلاگ هایی که دارای دامنه ریشه های خوب هستند را اولویت بندی کنید تا بتوانید از این لینک های مهم استفاده کنید.

به هر حال ممکن است شما به یافتن لینک هایی از منابع مربوطه نیاز داشته باشید. اگر شما در حال حاضر یک وبلاگ دارید، به نوشتن تمرکز کنید، برای مثال، اگر شما تلاش می کنید تا لینک های زیادی از وب سایت های پخت و پز با ترافیک بالا دریافت کنید، همچنان نتایج نامطلوب بدست خواهید آورید.

در بک لینک گیری همیشه باید به این نکته توجه داشته باشید که برای تاثیرگذاری هرچه بیشتر بک لینک ها باید سعی کنید از سایت هایی که در زمینه ی شما فعالیت می کنند بک لینک بگیرید و تا حد امکان از سایت هایی که هیچ ارتباطی با موضوع و محوریت شما ندارند دوری کنید. برای نوشتن هرچه بهتر محتوا در سایت ها به عنوان مهمان شمارا به خواندن مقاله نکات مهم در بازاریابی محتوا دعوت می کنم.

بلاگ نویسی مهمانچگونه می توان فرصت‌های بلاگ نویسی مهمان را بدست آورد؟

چیزی که باید از آن آگاه باشید این است که شما مجبور نیستید یک ارتباط ۱۰۰ ٪  بین بلاگ نویسی مهمان و وب سایت خود پیدا کنید. کافی است که آن‌ها در یک جایگاه مرتبط قرار داشته باشند و مخاطبان تا حدودی به آنچه که شما ارائه می‌دهید علاقه‌مند باشند.

بیایید با مثال قبلی خود، توصیحات وبلاگ نویسی مهمان را ادامه دهیم. فرصت‌های خوب برای این نوع وبلاگ ها، وبلاگ های بازاریابی محتوا، بلاگ های رسانه های اجتماعی، بازاریابی دیجیتالی، وبلاگ های سئو، وبلاگ هایی درمورد وبلاگ نویسی و … هستند.

حالا که یک ایده کلی درباره نوع وب سایت‌هایی که به دنبالش هستیم، داریم، اجازه دهید بر روی نحوه یافتن آن‌ها تمرکز کنیم.

گوگل

 

ساده‌ترین و بدیهی‌ترین راه برای یافتن فرصت‌های شغلی جدید، جست و جو در گوگل است. کلمات کلیدی خاصی وجود دارند که می‌توانید در پرس و جوی های خود از آن ها استفاده کنید تا بتوانید وبلاگ‌های مناسبی پیدا کنید. برخی از آن‌ها عبارتند از :

پست مهمان ارسال یک پست مهمان
دستورالعمل‌های پست مهمان
در وبلاگ ما سهیم باشید
پذیرش پست‌ مهمان
دستورالعمل های مشارکت

حالا، این کلمات کلیدی عمومی به شما کمک می‌کنند تا وب سایت‌هایی را پیدا کنید که می خواهند در بلاگ های دیگر مشارکت داشته باشند، اما آن‌ها باید با کلمات کلیدی اصلی شما ترکیب شوند تا بتوانند وب سایت های بهینه برای موضوع شما را پیدا کنند.

کلمات کلیدی niche  (به عبارت دیگر، کلمات کلیدی اصلی) چیزی هستند که شما برای شناساندن خودتان نیاز دارید، اما نباید زیاد سخت باشند، زیرا نشان دهنده ی جایگاه شما هستند.

 

تحلیل محتوا

تولید محتوا در پست مهمان | وبلاگ نویس مهمان
اولین کاری که باید انجام دهیم این است که ببینیم این وب سایت ها چه نوع محتوایی را به طور منظم منتشر می‌کنند. در حالی که ممکن است این موضوع را با چند پست آن ها متوجه شوید، باید قبل از اینکه بتوانید به آن‌ها غلبه کنید، باید به چند سوال مهم پاسخ دهید.شما باید بدانید آن‌ها برای چه نوع مخاطبی می‌نویسند و سپس می‌توانید محتوای خود را تطبیق دهید. شما محتوای مشابهی را برای مخاطب سطح ورودی و مخاطب سطح متخصص نخواهید نوشت – مشخص کردن سطح مهارت آن‌ها در رابطه با موضوع  به شما کمک خواهد کرد تا محتوا را با  نیازهای آن‌ها متناسب کنید و اطمینان حاصل کنید که برای آن ها قابل قبول است.

بنابراین، به جزئیات توجه کنید تا از هدر دادن وقت خود و زمان تیم سرمقاله وبلاگ اجتناب کنید.

پوستر ها و پست های مهمان دیگر

بعد از این که شما تحلیل کلی محتوای وبلاگ موردنظر خود را انجام دادید، این ایده خوبی است که ببینید چه کسانی چه پوسترهای مهمانی را  قبلا منتشر کرده اند و چه نوع محتوایی منتشرشده است.قواعد یک وبلاگ نویسی معمولی همیشه در پست‌های مهمان اعمال نمی‌شوند. همیشه این یک ایده خوب است که ببینید یک پست مهمان منتشر شده به چه شکل به نظر می رسد.

بهترین محتوای آن‌ها را بررسی کنید

اگر یک محتوا مورد توجه کاربران قرارگرفته چرا از آن برای پیشبرد اهداف خود استفاده نکنیم؟ هنگامی که یک محتوا توانسته وردودی های زیادی را جذب کند و کاربران به آن علاقه نشان داده اند شما می توانید با تغییر مثبت آن ، تبلیغات خود را در آن بگنجانید یا نوشته ای مشابه با آن انتشار دهید که بتواند دوباره نظر کاربران را جلب نماید. به عنوان مثال می توانید از تیترهای مشابه آن نوشته استفاده نمایید و در اصل باید به گونه ای دیگر آن نوشته را از نو بنویسید به طوری که مخاطب متوجه تکراری بودن محتوا نشود.

بخشی از جامعه خود باشید

مطمئنا، همه برای این کار وقت ندارند، ما می‌فهمیم. با این حال، اگر یک مکان برای انتشار بسیار مشکل است، یک چهره آشنا بودن می‌تواند شانس شما را در انتشار افزایش دهد.

راهنمای خود را بررسی کنید

این رهنمودها به شناسایی جزئیات nit – picky که ویراستاران می‌خواهند شما به آن‌ها توجه کنید ، کمک خواهد کرد. آن‌ها همچنین به شما خواهند گفت که روش کار چگونه است و زمانی که تبلیغ می کنید چه انتظاری باید داشته باشید.

ایجاد یک بیوگرافی عالی

ساخت بیوگرافی در وبلاگ نویسی مهمان
در بیشتر موارد خود متن به شما بستگی دارد و به این بستگی دارد که چگونه می‌خواهید خود را ارتقادهید.

لینک ها ممکن است براساس اهداف شما متفاوت باشند. اگر به دنبال عصاره لینک هستید، به سادگی دامنه ی اصلی  خود را لینک خواهید داد. اگر به دنبال ترافیک هستید، یک لندینگ پیج را لینک خواهید داد. اگر شما به دنبال ،دنبال کنندگان رسانه‌های اجتماعی هستید، لینکی را به پروفایل رسانه‌های اجتماعی اولیه خود اضافه خواهید کرد.

امیدواریم که توانسته باشیم با موفقیت فرآیند یافتن و درخواست برای پست‌های مهمان را توضیح بدهیم. گداشتن پست به عنوان فرد مهمان فرایندی است که زمان و شکیبایی می‌طلبد و مسلما یک شبه اتفاق نخواهد افتاد، و هر تماسی که ایجاد می‌کنید،موفقیت‌آمیز نخواهد بود.

زمان صرف کنید و قبل از اینکه با مردم ارتباط برقرار کنید، یک لیست کیفیت از پست های مهمان وب سایت های مورد نظر تهیه کنید . دقت کنید که آدرس جایی که از آن ارسال کرده‌اید را گم نکنید، چون در این صورت پاسخ به سوالات پست های مهمانتان ممکن است تاچند روز به دست شما نرسد. در واقع، ممکن است ماه‌ها طول بکشد، بنابراین شما باید راهی پیدا کنیدتا همه چیز را پیگیری کنید. موفق باشید !

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *