آژانس دیجیتال مارکتینگ هیواوب

نحوه مدیریت دفعات ورود ناموفق به وردپرس. افزایش امنیت وردپرس

هک سایت

فهرست مطالب

بسیاری هنگامی که متوجه دفعات ورود ناموفق به وردپرس می شوند، احساس خطر می کنند. از سوی دیگر، افراد امنیتی و باهوش در زمینه فناوری تلاش چندانی برای ورود به سیستم ندارند. به هر حال، هر وب سایت سهم عادلانه خود از ترافیک ربات ها و حملات سایبری را دریافت می کند. آیا وب سایت وردپرس شما تعداد زیادی تلاش ناموفق برای ورود دریافت می کند؟ با هیوا وب همراه باش در این مقاله توضیح می دهیم که چرا وردپرس شما دچار چنین حملاتی می شود و در مورد آنها باید چه کار کنید.

 

شما چه تعداد دفعات ورود ناموفق به وردپرس خود را مشاهده می کنید؟

کسانی که افزونه ورود فعالیت برای وردپرس را در وب سایت خود نصب می کنند، معمولاً از تعداد تلاش های ناموفق ورود به وب سایت خود تعجب می کنند. تا آنجا که بسیاری در واقع فکر می کنند که افزونه log activity مشکلی دارد.

چرا هکرها وب سایت شما را هدف قرار می دهند؟

 

هک سایت

اکثر حملات به وردپرس شما به طور خاص در وب سایت شما انجام نمی شود. آنها رباتهای خودکار هستند که سعی می کنند رمزهای عبور کاربران شما را حدس بزنند. هدف آنها پیدا کردن وب سایت های وردپرسی با اعتبار ضعیف است. وب سایت وردپرس شما دریافت کننده چنین حملاتی است زیرا آنلاین است.

هیچ ارتباطی با میزان محبوبیت وب سایت شما ندارد. در واقع حتی وب سایت های غیر وردپرسی نیز چنین درخواست هایی را دریافت می کنند. ربات ها فقط درخواست ها را به هر دامنه پاسخگو ارسال می کنند و بین وب سایت های وردپرسی و غیر وردپرسی تفاوتی قائل نمی شوند. با این حال، معمولاً وب سایت های وردپرس هدف قرار می گیرند زیرا وردپرس تعداد تلاش های ورود به سیستم را محدود نمی کند.

آیا تلاش های ناموفق برای ورود به سیستم بر عملکرد وب سایت شما تأثیر می گذارد؟

حملات تصادفی روزانه وب سایت شما بر عملکرد وب سایت شما تأثیر نمی گذارد. فقط حملات نیروی هدف و دیکشنری می تواند مقدار غیرطبیعی از پهنای باند را مصرف کند و اغلب آنها منجر به انکار سرویس می شوند. در چنین مواردی، که متداول نیستند، کارهای زیادی نمی توانید انجام دهید. ارائه دهنده میزبانی وب شما باید به چنین موضوعی رسیدگی کند.

تلاشهای ناموفق ورود به سیستم چه خطرات دارد؟

 

هک از طریق لاگین

 

تا زمانی که از رمزهای عبور قوی وردپرس استفاده می کنید، هیچ خطری امنیتی وجود ندارد. با این حال، شما باید مسدود کردن کاربران وردپرس را پس از تعدادی تلاش ناموفق برای ورود، به عنوان یک احتیاط امنیتی در نظر بگیرید. با این کار، شما در واقع شانس حدس زدن رمز عبور برخی از کاربران وردپرس خود را از بین می برید. بهترین روش دیگر این است که سابقه ورود ناموفق در وردپرس را حفظ کنید، بنابراین می توانید از قبل مطلع شوید و در صورت وجود مشکوک به ورود ناموفق در سایت خود، مطابق آن اقدام کنید.

آیا باید آدرس های IP متخلف را مسدود کنم؟

یکی از راهکارهای متداول برای جلوگیری از حملات و دفعات ورود ناموفق به وردپرس، مسدود کردن آدرس های IP متخلف است. مگر اینکه وب سایت شما هدف حمله وحشیانه قرار گیرد، رفتن به آن مسیر توصیه نمی شود. مهاجمان می توانند به راحتی از چنین مسدودی عبور کرده و آدرس های IP را تغییر دهند. بنابراین شما در یک بازی موش و گربه به سر می برید.

امنیت صفحات ورود به وردپرس خود را افزایش دهید

 

فقط از طریق HTTPS به صفحه ورود به وردپرس خود دسترسی داشته باشید. در غیر این صورت برای مهاجمان بسیار آسان است که نام کاربری و رمز عبور وردپرس را هک کنند،

پیاده سازی احراز هویت دو عاملی (2FA)

صفحه ورود وردپرس را پشت احراز هویت HTTP قرار دهید. این فقط در صورتی امکان پذیر است که تعدادمی از کاربران به وب سایت شما وارد شوند

ممنونیم از شما که تا پایان مقاله دفعات ورود ناموفق به وردپرس همراه ما بودید. در ضمن شرکت طراحی سایت هیوا وب برای کسب و کارهای فعال در اینستاگرام خدمات مختلفی شامل طراحی سایت، تولید محتوا و سایر خدمات مربوط به اینستاگرام را ارائه می دهد. اگر برای کسب کار خودتون وب سایت ندارید میتونید از طریق لینک قیمت طراحی سایت از تعرفه های طراحی سایت مطلع شوید و از مشاوره های رایگان هیوا وب استفاده کنید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *