آژانس دیجیتال مارکتینگ هیواوب

5 دلیل مهم برای استفاده از ایمیل مارکتینگ در کسب و کار چیست؟

ایمیل مارکتینگ چیست؟

فهرست مطالب

میدانید چرا استفاده از ایمیل مارکتینگ مهم است؟ می دانید که باید مشتریان جدیدی را جذب کنید و مشتریان فعلی خود را نگه دارید. اما نمی توانید وقت یا منابع خود را برای چیزی که به نتایج مورد انتظار شما نمی رسد سرمایه گذاری کنید. اهمیت بازاریابی ایمیلی به این دلیل است که یک راه حل مقرون به صرفه است. تا در مکانی که اکثر مردم هر روز از آن بازدید می کنند، به مشتریان دسترسی پیدا کنید. با آژانس دیجیتال مارکتینگ هیوا وب همراه باشید تا به برسی کامل این موضوع بپردازیم.

ایمیل مارکتینگ چیست؟

ایمیل مارکتینگ چیست؟

 

 

 

email marketing نوعی بازاریابی است که می تواند مشتریان موجود در لیست ایمیل شما را از محصولات جدید، تخفیف ها و سایر خدمات آگاه کند. همچنین می تواند برای فروش مناسب باشد تا مخاطبان خود را در مورد ارزش برند خود آگاه سازید. یا بین خریدها آنها را مشغول نگه دارید. هنگامی که می خواهید نام تجاری خود را توسعه دهید یا محصولات خود را بفروشید، بازاریابی ایمیلی یکی از محبوب ترین و موثرترین ابزارها برای کمپین های بازاریابی است.

 

5 دلیل مهم برای استفاده از ایمیل مارکتینگ

 

1. با مخاطبان خود در تماس باشید

ایمیل ها این قابلیت را دارند که مشتریان شما را در جریان خدمات و فروش محصول شما قرار دهند. مصرف کنندگان می توانند ایمیل خود را در زمان مناسب بررسی کنند. می تواند به آنها این احساس را بدهد که شما به آنها فکر می کنید. با این کار میتوانید هم جذب مشتری کنید هم محصول یا خدمات خودتون رو به مشتری عرضه بدارید.

2. مدیریت ایمیل مارکتینگ آسان است

مدیریت ایمیل مارکتینگ آسان است

 

بازاریابی ایمیلی توانایی شناسایی آنچه بعد از ارسال ایمیل خود اتفاق می افتد را ارائه می دهند. مثلا شما می توانید زمان تحویل، زمان بازگشت، لغو اشتراک، نرخ کلیک و.. را پیگیری کنید. این به شما درک بهتری از نحوه عملکرد ایمیل شما می دهد. کدام ها را تغییر دهید یا کدام را به طور کلی حذف کنید. توجه داشته باشید، ارسال بیش از حد ایمیل به مشتریانی که بیش از یک بار در هفته نمی خواهند، نرخ لغو اشتراک شما را افزایش می دهد.

3. مقرون به صرفه است

بله، ما می دانیم که شما منتظر بودید تا ما به این مورد اشاره کنیم. شما می توانید با کمترین هزینه در هر پیام با تعداد زیادی از مصرف کنندگان تماس بگیرید. این خودش هزینه های شما رو خیلی پایین میاره. مزیت دیگری که استفاده از ایمیل مارکتینگ برای شما دارد تعداد خیلی زیادی از مشتریان از محتوای متن شما با خبر می شوند.

4. امکان پیام رسانی هدفمند را فراهم می کند

ایده اصلی در اینجا این است که مشتریان بالقوه شما در مراحل مختلف چرخه خرید هستند. برخی ممکن است در مرحله ملاحظه قرار بگیرند، در حالی که برخی دیگر در مرحله تحقیق و مقایسه و حتی برخی دیگر در مرحله آماده خرید هستند. ایجاد شخصیت های خریدار می تواند به شما در تعیین نوع محتوا برای هر مرحله کمک کند.

تقسیم بندی این مشتریان در لیست های مناسب بازاریابی ایمیلی به مشاغل کمک می کند تا این گروه ها را به طور موثرتری مورد هدف قرار دهند. مشتریان برای انتقال آنها به مرحله بعدی چرخه خرید به اطلاعات نیاز دارند. یک محتوای مناسب می تواند همین کار را انجام دهد.

5. افزایش فروش محصولات

افزایش فروش محصولات3

 

 

یکی از مزایای استفاده از ایمیل مارکتینگ می تواند فروش محصولات شما باشد، شما باید که از تمام اطلاعات مشتری استفاده کنید. ارسال یک پیشنهاد ویژه به مشتریان در روز تولد آنها، یا اطلاع از نصف شدن قیمت محصول مورد علاقه آنها بسیار موثرتر از ارسال یک منو برای آنها است.

در پایان این مقاله شما با ایمیل مارکتینگ و استراتژی بازاریابی آن اشنا شدید.اگر برای کسب کار خودتون وب سایت ندارید میتونید از طریق لینک قیمت طراحی سایت از تعرفه های طراحی سایت مطلع شوید و از مشاوره های رایگان هیوا وب استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *