آژانس دیجیتال مارکتینگ هیواوب

برترین افزونه‌های کروم که برای سئو سایت به آن‌ها نیاز دارید

best-seo-chrome-extensions-1024x576

فهرست مطالب

امروزه سئو یکی از مهم‌ترین بخش‌های بازاریابی محتوا محسوب می‌شود. در صورتی که فردی می‌خواهد یک کسب و کار اینترنتی راه اندازی کند، لازم است که تمام تکنیک‌های سئو را در محتوایی که برای سایت خودش تولید می‌کند به کار ببندد تا بتواند به موفقیت دست پیدا کند. از سوی دیگر کروم یکی از مهم‌ترین مرورگرهایی است که توسط کاربران مورد استفاده قرار می‌گیرد. این مرورگر پر از افزونه‌ها یا اکستنشن‌های عالی در زمینه‌های مختلف از جمله سئو است. در این مقاله قصد داریم به بهترین افزونه های کروم برای سئو بپردازیم. ما بهترین‌ها را معرفی می‌کنیم ولی انتخاب بهترین افزونه کروم برای سئو بر عهده شما کاربران عزیز خواهد بود.

در حال حاضر 90 درصد از جستجوها در سراسر جهان با استفاده از موتور جستجوی گوگل صورت می‌گیرد. وقتی گوگل این میزان از جستجوها را به خود اختصاص داده است ارزشش را دارد که تلاش کنیم و محتوای خودمان را بر اساس معیارها و ملاک‌های گوگل سئو کنیم. سئو به معنای بهینه‌سازی برای موتورهای جستجو است؛ به این معنا که باید محتوای خودمان را طوری تولید کنید که علاوه بر ارزشمند بودن با معیارهای موتور جستجوی گوگل سازگاری داشته باشد تا گوگل آن را به عنوان یک محتوای ارزشمند و قابل اعتماد به مخاطبان و جستجوکنندگان پیشنهاد دهد.

وقتی صحبت از کسب و کار اینترنتی به میان می‌آید راه اندازی وب‌سایت اهمیت زیادی دارد ولی وقتی وب‌سایت خود را راه اندازی کردید، کار تمام نشده است و ادامه دارد. یکی از اصلی‌ترین مراحلی که باید روی آن کار کنید سئو است. برای سئو حرفه ای سایت خود می توانید از شرکت سئو در ارومیه کمک بگیرید.

در این مقاله به چند مورد از بهترین افزونه های کروم برای سئو خواهیم پرداخت تا در صورتی که می‌خواهید محتوای خودتان را از نظر سئو بهینه‌سازی کنید، سردرگم نشوید و بتوانید مسیر درستی را طی کنید.

 

بهترین افزونه های کروم برای سئو در دنیا

 

منظور از عنوان این بخش که بهترین افزونه های کروم برای سئو در ایران و جهان است، این است که افزونه‌هایی که در این مقاله معرفی می‌کنیم در ایران هم کار می‌کند و هیچ مشکلی برای کار با آن‌ها در کشورمان وجود ندارد. برخی از افزونه‌های کروم در سایر کشورها کار می‌کنند ولی وقتی شخصی در ایران از آن‌ها استفاده کند یا غیرفعال هستند یا کارایی خوبی ندارند. در ادامه با مطالعه خصوصیات هر کدام از این افزونه‌ها می‌توانید بهترین افزونه کروم برای سئو را انتخاب کنید.

 

1. MozBar

 

MozBar یکی از افزونه‌های کاملاً رایگان کروم برای سئو می‌باشد. این افزونه به کاربران خودش این امکان و اجازه را می‌دهد که با استفاده از یک کلیک، سئو را در مرورگر خود بررسی کنند. بسیاری از متخصصان سئو این افزونه را یک افزونه ایده‌ال می‌دانند. این افزونه کروم برای سئو خیلی سریع معیارهایی را به شما معرفی می‌کند که بر اساس آن معیارها می‌توانید سئو را مورد بررسی، تجزیه و تحلیل قرار دهید. کاربران با استفاده از این افزونه می‌توانند از صفحات حاوی نتایج جستجو در قالب یک فایل CRV خروجی بگیرند و آن نتایج را تجزیه و تحلیل کنند.

کاربردهایی که بیان شد مربوط به نسخه رایگان MozBar است. اگر اشتراک نسخه ویژه این افزونه را خریداری کنید می‌توانید از امکاناتی مانند آنالیز دشواری کلمه کلیدی، بهینه‌سازی صفحه و غیره بهره‌مند شوید. این افزونه را هم از سایت MOZ و هم از فروشگاه افزونه‌های گوگل(Google Extensions) که در لینک زیر صفحات هر کدام را قرار داده‌ایم می‌توانید دانلود کنید:

 • دانلود افزونه MozBar از سایت MOZ
 • دانلود افزونه MozBar از فروشگاه افزونه‌های گوگل

 

2. Keywords Everywhere

 

افزونه Keywords Everywhere به معنای واقعی کلمه یکی از بهترین افزونه های کروم برای سئو به حساب می‌آید و همین موضوع باعث شده است که خیلی سریع بتواند جایگاه خوبی نزد کاربران مرورگر کروم به دست بیاورد. این اکستنشن کاملاً رایگان است و احتیاج به پرداخت هیچ مبلغی برای استفاده از آن ندارید. این اکستنشن کروم سه نوع اطلاعات مختلف را در زمینه کلمه کلیدی و سئو به کاربران نمایش می‌دهد:

 1. حجم جستجوی ماهانه
 2. هزینه به ازای یک کلیک
 3. رقابت ادوردز گوگل

با استفاده از این مرورگر می‌توانید نمودار ترند، کلمات کلیدی مرتبط و کلمات کلیدی که افراد دیگر آن‌ها را جستجو کرده‌اند را مشاهده کنید. این افزونه را هم از سایت Keywords Everywhere و هم از فروشگاه افزونه‌های گوگل(Google Extensions) که در لینک زیر صفحات هر کدام را قرار داده‌ایم می‌توانید دانلود کنید:

 • دانلود افزونه Keywords Everywhere از سایت Keywords Everywhere
 • دانلود افزونه Keywords Everywhere از فروشگاه افزونه‌های گوگل

 

3. SimilarWeb

 

افزونه SimilarWeb معیارهای خوبی برای سئوی هر وب‌سایت ارائه می‌دهد. استفاده از این اکستنشن که یکی از بهترین افزونه های کروم برای سئو محسوب می‌شود کاملاً رایگان است و برای بهره‌برداری از این مرورگر احتیاج به پرداخت هیچ هزینه‌ای نیست.

این افزونه محبوب و پرطرفدار به کاربران خودش این امکان را می‌دهد که در حین جستجو در اینترنت تنها با یک کلیک، آمارها و استراتژی را مشاهده کنند. این افزونه برای آن دسته از کارآفرینان، صاحبان کسب و کارهای اینترنتی و متخصصان سئو که به دنبال استراتژی‌های جدید و موثر در زمینه سئو می‌گردند فوق‌العاده است. همچنین کسانی که دنبال آنالیز، تجریه و تحلیل ترندها و روال‌های مختلف در بازار هستند می‌توانند از افزونه نهایت استفاده را ببرند.

افزونه SimilarWeb به شما ترافیک وب‌سایت و معیارهای کلیدی از جمله نرخ تعامل، رتبه‌بندی ترافیک، رتبه‌بندی کلمه کلیدی و منبع ترافیک را نشان می‌دهد. این افزونه را هم از سایت SimilarWeb و هم از فروشگاه افزونه‌های گوگل(Google Extensions) که در لینک زیر صفحات هر کدام را قرار داده‌ایم می‌توانید دانلود کنید:

 • دانلود افزونه SimilarWeb از سایت SimilarWeb
 • دانلود افزونه SimilarWeb از فروشگاه افزونه‌های گوگل

اکنون که صحبت از نرخ تعامل یا انگیجمت به میان آمد، یکی از بهترین راه‌ها برای رشد و پیشرفت کسب و کار اینترنتی خود این است که تعامل خود را با مخاطبان خود بیشتر کنید.

 

4. Redirect Path

 

یکی از مشکلاتی که می‌تواند آسیب زیادی به سئوی سایت وارد کند، ارورها و خطاهای مربوط به انتقال آدرس است. در صورتی که نتوانیم کاربران را به درستی هدایت کنیم و کاربران با زدن یک لینک به آدرسی نادرست یا بدون محتوا هدایت شوند، گوگل امتیاز منفی بزرگی به شما می‌دهد و ممکن است تا مدت‌ها نتوانید صفحه اول نتایج جستجوی گوگل را ببینید.

حال اگر با مطالعه مقدمه فوق به اهمیت ری‌دایرکت‌ها پی بردید، قصد داریم یک اکستنشن یا افزونه بی‌نظیر و شگفت‌انگیز برای بررسی درستی و صحت ریدایرکت‌ها و شناخت خطاهای احتمالی 301، 302، 404 و 500 HTTP به شما معرفی کنیم. این افزونه به شما کمک می‌کند که خیلی سریع به خطاهای موجود پی ببرید و پیش از آن‌که مشکلی برای شما به وجود بیاورد و شما را از صفحه اول نتایج جستجوی گوگل خارج کند، مشکل را رفع کنید.

افزونه Redirect Path یکی از بهترین افزونه های کروم برای سئو محسوب می‌شود و استفاده از آن کاملاً رایگان است. این افزونه را هم از سایت Redirect Path و هم از فروشگاه افزونه‌های گوگل(Google Extensions) که در لینک زیر صفحات هر کدام را قرار داده‌ایم می‌توانید دانلود کنید:

 • دانلود افزونه Redirect Path از سایت Redirect Path
 • دانلود افزونه Redirect Path از فروشگاه افزونه‌های گوگل

 

5. SEO Meta in 1 Click

 

SEO Meta in 1 Click یکی دیگر از بهترین‌ افزونه‌هایی است که در مرورگر کروم می‌توانید آن را نصب کنید و از قابلیت‌های آن استفاده کنید. این افزونه تمام متا تگ‌ها و اطلاعات اصلی سئو برای یک صفحه وب را با یک کلیک در اختیار مخاطبان خود قرار می‌دهد.

اطلاعاتی که افزونه SEO Meta in 1 Click در اختیار مخاطب خود قرار می‌دهد شامل طول عناوین و توضیحات، آدرس یا URL، هدرها از نظر ظاهری و تعداد تصاویر بدون متن جایگزین می‌شود. نکته‌ای که باید در مورد این افزونه بیان کرد این است که کاملاً رایگان است. این افزونه را هم از سایت SEO Meta in 1 Click و هم از فروشگاه افزونه‌های گوگل(Google Extensions) که در لینک زیر صفحات هر کدام را قرار داده‌ایم می‌توانید دانلود کنید:

 • دانلود افزونه SEO Meta in 1 Click از سایت SEO Meta in 1 Click
 • دانلود افزونه SEO Meta in 1 Click از فروشگاه افزونه‌های گوگل

 

6. BuzzSumo

 

BuzzSumo یکی از بهترین افزونه‌هایی که برای بهینه‌سازی سایت برای موتورهای جستجو ارائه شده است به حساب می‌آید. این افزونه به شما این امکان را می‌دهد که فعالیت خود در عرصه رسانه‌های اجتماعی را هم پیگیری و بررسی کنید.

با استفاده از این اکستنشن می‌توانید بهترین محتواهای خود در رسانه‌های اجتماعی را ببینید و متوجه شوید که اشتراک‌ گذاری محتوا در رسانه‌های اجتماعی در چه وضعیتی قرار دارد. با استفاده از افزونه BuzzSumo می‌توانید استراتژی‌های بهتری در حوزه سئو اتخاذ کنید و آینده بهتری از نظر سئو داشته باشید. همچنین می‌توانید وضعیت بک‌لینک‌هایی که در صفحات خود ارائه داده‌اید را بررسی کنید. دو مورد از اطلاعاتی که این افزونه به شما ارائه می‌دهد عبارتند از:

 • فرمت‌های محتوایی که عملکرد خوبی دارند. چک کردن فرمت‌های محتوایی به علاوه میزان عملکرد آن‌ها
 • میزان تعداد بک‌لینک‌ها برای URLها

این افزونه را هم از سایت BuzzSumo و هم از فروشگاه افزونه‌های گوگل(Google Extensions) که در لینک زیر صفحات هر کدام را قرار داده‌ایم می‌توانید دانلود کنید:

 • دانلود افزونه BuzzSumo از سایت BuzzSumo
 • دانلود افزونه BuzzSumo از فروشگاه افزونه‌های گوگل

 

7. Google Trends

 

Google Trends یکی از بهترین ابزارهایی است که به کمک آن می‌توانیم سئوی سایت و محتوای خود را با دید بازتر بهینه‌سازی کنیم. این افزونه بخشی از ابزارهای وب‌مستر گوگل است. ابزارهای وب‌مستر گوگل یا Google Webmaster Tools شامل یک سری از ابزارها است که به کمک آن می‌توانیم وب‌سایت‌ خود را بسازیم و آن را با گوگل یکپارچه‌سازی و همگام‌سازی کنیم.

گوگل ترندز به شما این امکان را می‌دهد که با استفاده از نمودارها و جستجوهای برتر گوگل در کشورهای مختلف متوجه شوید که کدام کلمه کلیدی برای شما مناسب و کاربردی است و به شما کمک می‌کند که عملکرد بهتری از نظر سئو داشته باشید. این افزونه به شما کمک می‌کند که بفهمید از نظر سئو در چه موقعیت و جایگاهی قرار دارید. نکته مهم این است که استفاده از این افزونه کاملاً رایگان است.

در صورتی که تمایل دارید از این افزونه کروم برای سئو سایت خودتان استفاده کنید، کافی است به افزونه Google Trends مراجعه کنید. با توجه به این که این افزونه به شرکت گوگل تعلق دارد می‌تواند به شما کمک کند که مسیر سازگاری با نیازهای موتور جستجوی گوگل را خیلی آسان‌تر پشت سر بگذارید.

 

8. Check My Links

 

Check My Links یک افزونه کاربردی برای سئو در کروم است که کاملاً رایگان نیز می‌باشد. این افزونه صفحات را بررسی می‌کند و دنبال لینک‌های ناقص و شکسته می‌گردد. فرض کنید باید خودتان زمان بگذارید و تک تک صفحات سایت خود را بررسی کنید و صحت لینک‌ها را ببینید. چقدر زمان از شما می‌گیرد؟ افزونه چک مای لینکس کار را برای شما خیلی آسان کرده است و باعث می‌شود که در زمان خود صرفه‌جویی کنید.

این افزونه تمام لینک‌های صفحات سایت شما را بررسی می‌کند و حتی اگر یک لینک خراب پیدا کند به کاربر هشدار می‌دهد تا آن مشکل را برطرف کند و اجازه ندهد که سایت به مشکل بخورد و از نظر سئو آسیب ببیند. این افزونه را هم از سایت Check My Links و هم از فروشگاه افزونه‌های گوگل(Google Extensions) که در لینک زیر صفحات هر کدام را قرار داده‌ایم می‌توانید دانلود کنید:

 • دانلود افزونه Check My Links از سایت Check My Links
 • دانلود افزونه Check My Links از فروشگاه افزونه‌های گوگل

 

9. Alexa Traffic Rank

 

افزونه Alexa Traffic Rank یکی از پرکاربردترین و معروف‌ترین اکستنشن‌های کروم برای سئو می‌باشد و بسیاری از کسب و کارهای اینترنتی از خدمات این افزونه استفاده می‌کنند. با افزونه Alexa Traffic Rank معیارهای مختلفی را می‌توان ارزیابی کرد:

 • رتبه ترافیک الکسا در ایران و جهان
 • وضعیت لینک‌های سایت
 • سرعت بارگذاری سایت
 • تجزیه و تحلیل و آنالیز جستجو

شاید تصور کنید که این ابزار جدید است ولی اصلاً چنین موضوعی درست نیست. ابزار رتبه ترافیک الکسا الآن چندین سال است که مورد استفاده متخصصان سئو قرار می‌گیرد و از سال 1996 تاکنون در بین متخصصان معروف و شناخته‌شده است. این افزونه را هم از سایت Alexa Traffic Rank و هم از فروشگاه افزونه‌های گوگل(Google Extensions) که در لینک زیر صفحات هر کدام را قرار داده‌ایم می‌توانید دانلود کنید:

 • دانلود افزونه Alexa Traffic Rank از سایت Alexa
 • دانلود افزونه Alexa Traffic Rank از فروشگاه افزونه‌های گوگل

 

10. PageSpeed Insights by Google

 

افزونه PageSpeed Insights by Google یکی از بهترین افزونه های کروم برای سئو به حساب می‌آید. همان طور که می‌دانید یکی از معیارهای مهمی که برای بهینه‌سازی سایت خود برای موتورهای جستجو باید به آن توجه کنید، سرعت سایت است. هر چه سرعت سایت شما بیشتر باشد، گوگل و کاربر لذت بیشتری از سایت شما می‌برند و در نتیجه گوگل رتبه بهتری در نتایج جستجوی خودش به سایت شما اختصاص می‌دهد.

این ابزار سرعت سایت شما را بررسی می‌کند، به سایت شما از نظر سرعت امتیاز می‌دهد و در نهایت توصیه‌هایی برای بهبود سرعت سایت به شما ارائه می‌دهد. در صورت تمایل به استفاده از خدمات این افزونه به صفحه‌ی اکستنشن PageSpeed Insights by Google مراجعه کنید.

 

برای رشد ثابت کسب و کارتان به سئو اهمیت دهید

 

در این مقاله تلاش کردیم به چند مورد از بهترین افزونه های کروم برای سئو اشاره کنیم. با توجه به توضیحاتی که در مورد هر کدام از افزونه‌ها داده شد، می‌توانید انتخاب کنید که کدام مورد می‌تواند برای شما مفید باشد و به شما کمک کند که عملکرد بهتری از نظر سئو داشته باشید.

اگر می‌خواهید که دانش خود را در سئو افزایش دهید و به یک فرد حرفه‌ای تبدیل شود و در این زمینه فعالیت کنید. در این سری آموزشی تمامی اصول سئو و عوامل تاثیر گذار بر روی آن را از صفر تا صد به شما آموزش می‌دهیم. با مطالعه مقالات این بخش می‌توانید به سئو سایت خود بپردازید و یا به عنوان یک فرد حرفه‌ای در حوزه‌ی سئو شروع به فعالیت کنید.

 

منبع : hamyar.co

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *