آژانس دیجیتال مارکتینگ هیواوب

باورهای اشتباه درباره قالب آماده و صفحه ساز در طراحی سایت

باور های اشتباه

فهرست مطالب

در این مقاله سعی داریم برای آن دسته از مخاطبان که قصد طراحی سایت دارند توضیحاتی را پیرامون طراحی سایت با انواع قالب های آماده و یا صفحه ساز بیان نماییم .

برخی از قالب سایت ها با صفحه ساز وردپرس چیدمان و طراحی می شوند و فقط مخصوص کسب و کار و حرفه و سایت شما می باشند برخی از قالب ها نیز آماده و برای استفاده عموم هستند .

در ادامه سعی می کنیم به تفاوت قالب های آماده و صفحه سازها بپردازیم تا شما عزیزان با روال کار تیم هیوا وب آشنا شوید .

روش های طراحی سایت

باید بدانید که طراحی سایت با استفاده از سه روش انجام می گیرد :

 • روش اول طراحی سایت با استفاده از قالب آماده
 • روش دوم طراحی با صفحه ساز وردپرس و یا هر سیستم مدیریت محتوای دیگر
 • روش دیگر طراحی سایت با استفاده از قالب اختصاصی

در هر سه مورد ما می توانیم از CMS ها یا سیستم مدیریت محتوایی همچون وردپرس به خوبی استفاده نماییم .

اکنون اگر مقالات قبلی ما را مطالعه کرده باشید به خوبی با سیستم مدیریت محتوا آشنا هستید و کاربرد آن را به خوبی درک می کنید .

در غیر اینصورت باید بیان کنیم که سیستم مدیریت محتوا به نرم افزارهای تحت وبی گفته می شود که با استفاده از آن ها می توانید سایت های مختلف ، طراحی و راه اندازی نمایید .

این نرم افزار ها ، طراحی سایت را برای افرادی که به اندازه ی کافی در این زمینه ، دانش و تجربه ندارند ، آسان نموده است.

کاربران می توانند سیستم مدیریت محتوای خود که غالبا  برنامه وردپرس است را روی هاست خود نصب کنند و سپس روی این سیستم مدیریت محتوا ، قالب آماده خود را بارگذاری نموده و یا شروع به طراحی سایت با صفحه ساز از صفر نمایند و یا قالب اختصاصی برای سایت خود طراحی کنند .

 

قالب آماده

 

قالب های آماده به وب سایت های پیش ساخته ای می گویند که در زمان کمی می توان آن را روی هاست خود نصب کرد و پس از آن ، محتوای مورد نظر خود را روی آن قرار داد .

توجه کنید که هزینه ی راه اندازی سایت با استفاده از قالب های آماده بسیار پایین است و افرادی که می خواهند این نوع سایت ها را راه اندازی نمایند نیاز به تخصص خاصی ندارند.

با استفاده از قالب آماده می توانید از تعدادی مزایا و در مقابل آن از معایبی برخوردار شوید .

 • متنوع بودن قالب های آماده
 • صرفه جویی در هزینه و زمان راه اندازی سایت
 • رعایت معیار های استاندارد

و از جمله معایبی که این قالب ها دارند :

 • امکان ویرایشو تغییر در قالب های آماده وجود ندارد و چون توسط افراد دیگری نوشته و طراحی شده اند به سختی می توان درون آنها دست برد و تغییراتی را اعمال کرد .
 • به دلیل استفاده زیاد از قالب های آماده ، سایت های مشابه زیادی می توان یافت که این تشابه ، مورد پسند کاربران نمی باشد .
 • رعایت موارد امنیتی یکی دیگر از مواردی است که مورد توجه طراحان سایت می باشد .

قالب های آماده دارای امنیت پایینی هستند ، زیرا ممکن است کدهای پنهانی در آن قرار داده شود که کل امنیت سایت را به خطر بیندازد .

 • به دلیل حجم زیاد امکاناتی که در این قالب های آماده وجود دارد ، سرعت لود قالب های آماده نسبت به قالب های دیگر پایین تر است  و در نتیجه این مسئله می تواند باعث افزایش حجم سایت گردد .

 

مواردی که منجر می شود تا یک شخص یا شرکت از قالب آماده برای طراحی سایت خود بهره ببرد :

 

 • راه اندازی سایت و مدت زمان به اتمام رسیدن آن برایشان مهم است ، پس ترجیح می دهند از کلکسیون قالب های آماده بهره ببرند .
 • محدودیت در بودجه ی صاحبان سایت و اینکه نمی توانند هزینه بالا برای سایت خود بپردازند پس استفاده از قالب آماده می تواند گزینه ی مناسبی برای این دسته از افراد باشد .

اگر جز این دو دسته نمی باشید یعنی هم وقت کافی دارید و هم هزینه مورد نظر را می توانید پرداخت نمایید پس حتما از صفحه ساز برای طراحی قالب خود بهره ببرید و یا از قالب های سفارشی استفاده نمایید.

هیوا وب بهترین شرکت طراحی سایت در ارومیه در هیچ موردی برای طراحی سایت های خود از قالب های آماده استفاده نمی کند بلکه از ابتدا و از صفر بواسطه صفحه ساز وردپرس همه چیز را همانطور متناسب با حرفه و کسب و کار شما و بر اساس سفارش ، نیاز و سلیقه صاحبان سایت طراحی می کند .

در این روش ابتدا بواسطه صفحه ساز ابتدا ظاهر سایت طراحی می شود و در این بین بعد از مشاهده سایت طراحی شده توسط کارفرما ، اگر مواردی بیشتر در نظر داشته باشند و یا سایت نیاز به تغییرات داشته باشد اعلام می کنند.

پس از آن تغییرات مورد نیاز در سایت اعمال می شود.

قالب های طراحی شده تیم هیوا وب توسط صفحه ساز ، بسیار سبک و همچنین Google Friendly هستند و به خوبی با تمام مرورگرها سازگار می باشند .

تیم هیوا وب با استفاده از ویژگی های بصری سازمان  شما دست به طراحی قالب از طریق صفحه ساز می زند و تمام ویژگی های قالب با برند و سازمان شما همخوانی دارد  .

قالب هایی که توسط صفحه ساز طراحی می شوند درست شبیه به یک دکوراسیون اختصاصی برای فروشگاه شما می باشند و کمتر کسی می تواند درست شبیه به آن را کپی نماید و فقط مختص خود شما طراحی و چیدمان می شوند .

برخلاف آن ممکن است صد ها یا هزاران سایت را در  اینترنت بیابید که مشابه هم و با استفاده از قالب های آماده طراحی و راه اندازی شده است .

زمانی که دو قالب با هم متفاوت باشند در صورتی که مطالب یکسانی نیز ارائه کنند ، تفاوت آن ها به خوبی مشهود می باشد .

طراحی قالب های صفحه ساز کاری اصولی و تخصصی است و از نیروهای ماهر برای این امر استفاده می گردد .

توجه داشته باشید هر چند در نگاه اول هزینه ی طراحی قالب با صفحه ساز کمی بالا باشد اما پس از گذشت زمان ، نتیجه رضایت بخش این کار را مشاهده می کنید و تفاوت قالب آماده و قالب صفحه ساز برای شما آشکار می شود.

 

مزایای استفاده از قالب صفحه ساز

 

در ذیل به چند مورد از مزایای استفاده از قالب صفحه ساز در مقابل قالب آماده  اشاره می کنیم:

 • بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو که منجر به  بهینه سازی رتبه ی سایت و در نتیجه بالا رفتن سئو سایت شما می گردد .
 • امنیت سایت که در طراحی سایت با صفحه ساز از اهمیت ویژه ای برخوردار است .
 • امکان ویرایش و اعمال تغییرات در سایت و بروز رسانی و پشتیبانی که تمام این موارد باعث می شود که کاربران متوجه رشد و پویایی سایت گردند ، پس تعداد کاربران سایت به سرعت افزایش پیدا می کنند .
 • قالب آماده ممکن است حاوی کدهای مخرب باشد ولی در قالب صفحه ساز اینگونه نیست .
 • ظاهر گرافیکی و جذاب ، کاربرپسند و حرفه ای قالب های صفحه ساز یکی دیگر از مزایای استفاده از این قالب می باشد .

 

هدف استفاده از قالب های صفحه ساز متناسب با نیاز و حرفه شما

 

طراحی وب سایت برای یک کسب و کار به آن هویت و اعتبار می بخشد ، پس اگر قصد طراحی سایت دارید به بهترین شیوه ممکن و با استفاده از نیروهای متخصص این کار را انجام دهید .

زیرا با در نظر گرفتن منو غیر حرفه ای ، تصاویر گرافیکی نازیبا ، محتوای نامناسب و تمام مواردی که یک وب سایت را ضعیف جلوه دهند ، نه تنها موفقیتی کسب نمی کنید بلکه روز به روز به رتبه های پایین تری تنزل خواهید کرد .

داشتن یک وب سایت یا فروشگاه اینترنتی منحصربه فرد و یکتا با طراحی با سلیقه نه تنها می تواند باعث جذب مشتری و کاربران زیادی برای سایت شما شود ، بلکه اعتبار شما را در عرصه بین الملل بالا می برد .

با افتخار تیم هیوا وب توانسته است با کمک و همکاری نیروهای متخصص ، نمونه کارهای آماده برای شما علاقمندان به طراحی سایت ارائه نماید .

تمام سایت های طراحی شده توسط تیم هیوا وب با قالب های صفحه ساز و قالب های سفارشی راه اندازی شده اند و تمامی قالب های استفاده شده ، توسط برنامه نویسان و جوانان با استعداد کشور عزیزمان ایران طراحی شده اند  ، و تاکنون برای هیچ کدام از آنها مشکلات امنیتی ، سئو و مسائل گرافیکی پیش نیامده و به خوبی توانسته اند نیاز کاربران و کارفرمایان در این عرصه را مرتفع سازند .

امیدوارم این مقاله توانسته باشد شما را با تفاوت های قالب آماده و قالب های صفحه ساز آشنا نماید و شما عزیزان بتوانید تصمیمی درست ، مبنی بر طراحی سایت با قالب های آماده و صفحه ساز ها  ، بگیرید .

 

منبع : hamyar.dev

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *